Kulturalny Kolektyw jest grupą dla zmotywowanych i ambitnych studentów, którzy pragną
w przyszłości pracować jako menedżerzy w instytucjach kultury. Kolektyw nie ma określonego profilu działaności, dając szansę na realizację własnych, nawet najbardziej niezwykłych pomysłów. W zamian za twój czas i energię, który przeznaczysz na działania, KK pomoże ci w logistyce, pozyskaniu środków finansowych i zdobyciu niezbędnego doświadczenia.

Kulturalny Kolektyw w przeszłości organizował m.in. warsztaty (video, sitodruk, linux), festiwale muzyczne („Wolne” Miasto Gdańsk, Muzyka Końca Świata), projekty filmowo-prelekcyjne, Studenckie Spotkania Podróżnicze Menażki, Festiwal Ognia Kupała’rt, Trójmiejskie Spotkania Komiksowe oraz dziesiątki małych, jednorazowych projektów z różnych dziedzin. W ramach  Rowerowego Uniwersytetu Gdańskiego koordynowaliśmy instalację stojaków rowerowych, które znajdują się terenie Kampusu. Opiekujemy się również uczelnianą Pracownią Sitodruku.

Jeśli czujesz, że to jest twoje miejsce zapraszamy do KK.

PRACOWNIA SITODRUKU

Pracownia Sitodruku UG jest miejscem pracy dla plastycznie uzdolnionych studentów, którzy chcieliby realizować swoje artystyczne wizje. Tutaj można produkować własne wzory na koszulkach, torbach bawełnianych i każdej innej drukowalnej powierzchni. Mamy także maszynę do znaczków, tzw. badzików. Pracownia jest dostępna dla studentów i pracowników UG po uprzednim ustaleniu warunków współpracy.

Tomasz Dziemianczuk

Przewodniczący Kulturalnego Kolektywu UG