+48 58 523 24 50
+48 58 523 24 50

Zespół Tańca Celtyckiego UG Animus Saltandi działa w Trójmieście od 2000 r., zaś od 2005 r. jest związany z Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.
Jesteśmy grupa energicznych ludzi, których łączy wspólna pasja – taniec irlandzki i szkocki. Nasze umiejętności prezentujemy chętnie na pokazach, konkursach tańca oraz festiwalach. W naszym repertuarze znajdują się zarówno tańce tradycyjne jak i choreografie współczesne. Nie stronimy tez od formy kabaretowej wychodząc z założenia, ze dystans do samego siebie to podstawa.

Uważamy, że przy odrobinie chęci tańczyć może każdy. Jeżeli tylko zechcesz poświecić odrobinę swojego czasu, gwarantujemy, ze wraz z dobrą zabawą i wyjątkowej atmosferze nauczysz się tradycyjnych tańców rodem z Wysp. Jeżeli zaś tańczyłeś/aś wcześniej możesz wraz z nami dzielić się swoimi umiejętnościami oraz uczyć nowych.
Zarówno dla nowych jak i tych trochę starszych członków naszego zespołu organizujemy wyjazdy integracyjne. Oprócz tego w ciągu roku wspólnie jeździmy na różnego typu występy zarówno w Trójmieście jak i w dalszych regionach Polski. W celu poszerzania naszych umiejętności, organizujemy wyjazdy na warsztaty organizowane przez zawodowców. Często też zapraszamy do siebie instruktorów spoza Trójmiasta. Wspólne tańcowanie to nie tylko treningi. To również wspaniała okazja do poznania nowych ludzi i zapoczątkować wieloletnie przyjaźnie oparte na wspólnej pasji!
Zajęcia prowadzone są w milej atmosferze przez tancerzy z wieloletnim doświadczeniem. Na nasze ćwiczenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych – prowadzimy kursy tańca irlandzkiego i szkockiego na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym. Istnieje możliwość dołączenia do zajęć w trakcie trwania roku akademickiego ( zachęcamy jednak od rozpocząć kurs wraz z nowym naborem – nie trzeba wówczas nadrabiać zaległego materiału 🙂 )

O nas