Kręć kilometry dla UG – pokaz filmowy Rowery kontra samochody

05 maja 2016 (czwartek) godz. 18.30

Prelekcja Tomasz Pupacz

KRĘĆ KILOMETRY DLA UG : ROWERY KONTRA SAMOCHODY
reż. Fredrik Gertten, Szwecja ,(2015), 90 min.
Co stałoby się, gdyby nagle 40% świata przesiadło się na rowery? A właśnie około 40% mieszkańców Amsterdamu czy Kopenhagi dojeżdża codziennie na jednośladach do pracy, łatwo zatem przełożyć sobie tę liczbę na skalę globalną. W „Rowerach…” zobaczymy, jak aktywiści z całego świata zachęcają innych ludzi do przesiadania się z aut na rowery. Pokaz filmowy towarzyszy konkursowi Kręć kilometry dla UG w ramach kampanii rowerowej European Cycling Challenge.

Pokaz filmowy towarzyszy konkursowi Kręć kilometry dla UG . Głównym celem akcji jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej wśród studentów i pracowników uczelni. Konkurs odbędzie się w dniach 1-31 maja 2016 r. i będzie powiązany z udziałem miasta Gdańska w „European Cycling Challenge”, czyli Europejskiej Rowerowej Rywalizacji Miast

Szczegóły i regulamin konkursu na http://ack.ug.edu.pl/

[content_block id=11289 slug=karnety-dkf-2]