Koncert Muzycznego UGięcia 2019
To już szósta edycja projektu zapoczątkowanego w 2011 r., w czasie którego wydane zostało 5 płyt z ponad 50 zespołami z Trójmiasta i okolic. Wiele z nich już dawno nie istnieje, jednak dzięki naszym działaniom zachowało się archiwum nagrań ważnych dla niejednego uczestnika naszego projektu. W tegorocznej edycji zdecydowaliśmy się na artystyczny eksperyment. Chcemy, aby płyta wydana w 2019 r. stanowiła składankę coverów artystów z 20-lecia międzywojennego, nagranych w dowolnej aranżacji. Każdy zespół występujący podczas Muzycznego UGięcia, oprócz własnego programu będzie prezentował wybrany przez siebie utwór.
Podczas koncertu 23 maja wystąpią następujące zespoły:
CRUSH
zespół heavy-metalowy z Gdańska, którego obecny skład uformował się pod koniec Roku Bożego 2017. Wtedy też grupa zaczęła snuć plany o wyjściu z piwnicy, w której odbyła wiele prób i nie raz nieźle się spociła pracując nad nowym materiałem. Brzmienie CRUSH to iloczyn ciężkiej, wysoko zmineralizowanej rytmiki perkusji, melodyjnych heavy-metalowych riff’ów przeplatanych niskokalorycznymi dźwiękami emocjonalnych ballad, basu przypominającego o duchu rock’n’rolla, a wszystko to skontrowane przez aksamitny głos ich front kobiety (ang. frontwoman).
DZIĘKI ZA DŹWIĘKI
Uczniowie szkoły Musicollective, pasjonaci muzyki,wokaliści i instrumentaliści…
jakkolwiek by nas nie nazwać: jesteśmy tylko Z POZORU zbiorem przypadkowych osób w szerokim przedziale wiekowym (13-26 lat) i z różnymi doświadczeniami muzycznymi, bo tak naprawdę tworzymy muzyczną rodzinę, której przeznaczeniem jest po prostu zabawa muzyką! Nasze serca biją w jednym rytmie – 4/4! Nazywajcie nas “Dzięki za Dźwięki”!
Zespół Dzięki za Dźwięki:
Alina Kaczmarska, Miłosz Rybak, Julia Górska, Asia Suchocka, Mikołaj Zgirski i Mateusz Figoń
Alina Kaczmarska – (wokal i piano) studentka 5. roku lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Gdańskim, od zawsze wyraża siebie poprzez muzykę: najpierw grając na pianinie, a później grając i śpiewając. Jej wielką inspiracją jest bogini jazzu – Diana Krall.
Miłosz Rybak – (instrumenty perkusyjne) 13-letni perkusista, mający za sobą już 4 rok nauki gry na perkusji. Uczy się w SP nr 19 w Gdańsku; a inspirację muzyczną i energię czerpie z mocnych, rockowych brzmień.
NOBILITY STALK
Zespół powstały w 2013 r. w Gdańsku. Grają szeroko rozumiany rapcore z wpływami różnych stylów muzycznych m. in. nu-metal, metalcore czy post-metal.
Kapela ma na koncie zarejestrowane dwa dema i EPkę, a obecnie pracuje nad materiałem na następne wydawnictwa. Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów na terenie całego Trójmiasta i jego okolicach m. in. występy przed kanadyjskim zespołem Reanimator, hiszpańskim Far’n’Hate, czy polskim zespołem Hope. Oprócz zwykłych koncertów Nobility Stalk angażuje się w akcje charytatywne grając m.in. na rzecz gdyńskiej fundacji EMIS.
Do największych sukcesów zespołu można zaliczyć nagrodę dla najlepszego studenckiego zespołu MUG 2014, a ich epka „Taedium Vitae” zdobyła miano „Najlepszej trójmiejskiej rockowej płyty 2018” wg. Rock3miasto.pl .
FB: https://www.facebook.com/NobilityStalk/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCPMxbex0yInmt_m4rV99fDQ
Bandcamp: http://nobilitystalk.bandcamp.com
Mikołaj Zgirski – (gitara) gra na gitarze od 7 lat. Ukończył szkołę muzyczną I st. i od tego czasu również gra na pianinie. Przez ostatnie 3 lata uczy się w szkole Musicollective gry na gitarze pod okiem (i uchem? ;)) Rafała Szyjera. Jego muzyczną inspiracja to John Frusciante oraz Jacob Collier.
Asia Suchocka – (wokal) maturzystka szczerze zakochana w muzyce. Pasję do śpiewu odkryła 2 lata temu, za to na gitarze pogrywa sobie już 4 lata… ?? Inspiruje się wieloma artystami: od Judy Garland, poprzez Tilla Lindemanna, aż po Toma Odella! Szybko się wzrusza na musicalach 😉
Julka Górska – (wokal i klawisze) Gra od 4 roku życia na pianinie, gra 3 lata na gitarze i śpiewa. Na co dzień uczęszcza do XV LO w Gdańsku do klasy dwujęzycznej hiszpańskiej. Kocha komponować i pisać własne teksty. Jej niezliczone inspiracje muzyczne słychać między innymi w jej autorskim utworze „Chwila zwątpienia”.
Mateusz Figoń – (wokal) student 3 roku Elektroniki i Telekomunikacji. Przygodę z muzyką zaczął od gitary elektrycznej, później odkrył, że wokal dużo lepiej go wyraża. Muzyka jest dla niego odskocznią od „technicznej” strony życia. Inspiruje się twórczością Artura Rojka.
LAURA BAND
Zespół powstał w lutym 2019 r. w Gdańsku z inicjatywy wokalistki, Laury Wołoszyna na potrzebę konkursu Muzyczne UGięcie.
Organizator: ACK UG
Partner: Klubogaleria Bunkier
Patroni medialni: Upton, trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk