Strona główna Events - ACK Alternator Festiwal Film Muzyka 3. Nordic Focus Festival Muminki – pokaz filmu z muzyką na żywo – zespół Nagrobki

Organizator

Nordic Focus Festival
Nordic Focus Festival
Email
nff@ug.edu.pl
Strona WWW
nff.ug.edu.pl

Lokalizacja

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55
Kod QR

Data

lis 22 2018
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:25

3. Nordic Focus Festival Muminki – pokaz filmu z muzyką na żywo – zespół Nagrobki

3. NORDIC FOCUS FESTIVAL

MUMINKI –  pokaz filmu z muzyką na żywo – zespół NAGROBKI [necro polo], 60 min.

Aula 1.43

WSTĘP WOLNY!

Nagrobki grają Muminki część 3

Zespół Nagrobki zagrają do animowanego filmu, stworzonego na podstawie polskiego serialu Opowiadania Muminków. Jest to autorska wersja Muminków nie mająca wiele wspólnego z oryginalną historią spisaną przez Tove Jansson.
Choć bohaterowie i miejsca pozostają tu nie zmienione, to radykalnej zmianie ulega przebieg wydarzeń. Muminki nie są więc tym, kim zdawały się być, a obraz pozbawiony narratora i zastąpiony improwizowaną muzyką zespołu, nabiera zupełnie nowych znaczeń.

Czas trwania: 60 minut

 

 

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (giatara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu.Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.

Dyskografia zespołu: Pańskie wersety, 2014 Stan Prac, 2015 Granit, 2017

Na dwóch ostatnich płytach zespół wspierany były w studio przez Olo Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka.

Zespół stworzył również muzykę do spektakli teatralnych: Intro Narodowego Teatru Dada von Bzdülöw, dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika – Słowo o Jakóbie Szeli Teatr Polski w Katowicach i Portret Trumienny Teatr Polski w Poznaniu, a także słuchowiska i jego inscenizacji na podstawie dramatu Koniec Przemocy autorstwa i w reżyserii Magdy Mosiewicz i Bogny Burskiej.
Nagrobki zagrały do tej pory około 100 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Opener, OFF, Unsound, Tauron Nowa Muzyka, Springbreak).

Więcej informacji o zespole i koncertach można znaleźć na profilu zespołu: www.facebook.com/zespolnagrobki oraz www.nagrobki.bandcamp.com

 

Wydarzenie zostało zakończone.