Alterprojekt: Metamorphosis – przemiana w oczach artystów
“Metamorphosis – przemiana w oczach artystów”. To wystawa artystów z Kanady oraz Wielkiej Brytanii, którzy stworzyli swoje prace na wystawę inspirując się jednym słowem – „przemiana”.
Kuratorkami wystawy są dwie studentki Uniwersytetu Gdańskiego Julia Zacharek oraz Olga Rosłanowska, które poprzez swój projekt licencjacki chcą zwrócić uwagę na to w jaki sposób działa wyobraźnia artystów.
Toko Hosoya – to młoda artystka pochodząca z Japonii, a mieszkająca w Kanadzie, jest absolwentką wyższej szkoły sztuk pięknych – Ontario College of Art and Design w Toronto. Już w dzieciństwie tworzyła niezwykłe formy sztuki abstrakcyjnej eksperymentując z różnymi materiałami i stosując nowe unikatowe techniki. Twórczość artystki można określić magiczną, pełną wyobraźni, wielowymiarową i personalną opowieścią ukazującą dwa różne światy.
Nik Arthur – to eksperymentalny artysta i reżyser animacji. Wykorzystuje nowatorskie i tradycyjne techniki animacji, często pracując z materią organiczną, gdzie rozwija wyjątkową współpracę między artystą a medium. Odkrywając ruchy właściwe tym naturalnym substancjom, Nik współpracuje z materią organiczną. W swoich pracach zanurza widzów w światy, które wydają się zarówno znajome, jak i jeszcze niewidziane.
Varvara Nedilska – ukraińsko-kanadyjska artystka mieszkającą w Toronto, jest absolwentką wyższej szkoły sztuk pięknych – Ontario College of Art and Design w Toronto. Jej praktyka koncentruje się głównie wokół ilustracji narracyjnej, chociaż ostatnio zajmuje się również grafiką. Najczęściej pracuje z wykorzystaniem atramentów oraz akwareli, a jej największe inspiracje to sztuka średniowieczna i surrealistyczna, moda oraz sztuka ludowa i świat przyrody.
STIGMA ROOM – Cong Ding i Josette Zhou – multidyscyplinarna grupa artystyczna z siedzibą w Londynie i Szanghaju, poprzez interaktywne filmy i aranżację przestrzeni opowiadają na nowo historie o piętnach
społecznych, o wszystkim co “pomiędzy”, odkrywając na nowo różne wersje rzeczywistości. Współpracują z grupami marginalizowanymi, aby prowokować dyskusję z szerszą publicznością.
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Akademickiego Centrum Kultury UG „Alternator” w ramach konkursu „Alterprojekt”.
https://fb.me/e/572OGz9Ha