Alterprojekt: Za siedmioma blokami, pomiędzy sufitami
„Za siedmioma blokami, pomiędzy sufitami III” to wydarzenie łączące wernisaż wystawy prac malarskich Łukasza Gużela z akompaniamentem muzycznym Ziemowita Klimka. Kompozycja muzyki z przedstawianymi pracami malarskimi pozwoli Wam w pełni poczuć niepowtarzalny klimat wernisażu.
„Obrazy które będę przestawiał to wybuch nagromadzonych przeze mnie refleksji na temat świata mi przedstawionego. To są refleksje, do których myślę że dorastam od kiedy pamiętam. Chcę nie tylko zawrzeć w nich swoje lęki, czy rozterki, ale skomentować i odnieść się w aspekcie społecznym do planszy na którą zostałem spuszczony i to jest ważne określenie w kontekście tego, co robię. No jakoś wyszło, że myślę ‘memicznie’ i to kolejny aspekt. Jako że wychowałem się na modernistycznym do bólu osiedlu, tworzę obrazy jakbym układał te puzzle z wielkiej płyty na ścianie bloku. To osiedle było wyrazem jakiejś myśli, nie tylko architektonicznej, czy estetycznej, ale wyrażało też ideologię. Coraz bardziej widzę, jak silnie to na mnie oddziaływało i oddziałuje dalej. (…) Być może doszedłem do języka plastycznego, o jaki mi chodziło. Na pewno traktuję to wydarzenie, jako aktualizację w sferze poszukiwań nowej jakości, ale i wstęp do dużo obszerniejszej treści. Mam na myśli cykl prac.” – fragment rozmowy z Łukaszem
Kiedy się widzimy? 28 luty, godzina 19:00
Gdzie? W Lawendowa8
Gdzie? W Lawendowa8
Rozkład jazdy:
19:00 otwieramy drzwi
19:30 oficjalne rozpoczęcie wernisażu, następnie zwieńczone koncertem Ziemowita Klimka
23:30 do tego czasu bar jest dla Was otwarty, bierzcie znajomych!
19:00 otwieramy drzwi
19:30 oficjalne rozpoczęcie wernisażu, następnie zwieńczone koncertem Ziemowita Klimka
23:30 do tego czasu bar jest dla Was otwarty, bierzcie znajomych!
WSTĘP WOLNY
Wydarzenie jest realizowane w ramach pracy licencjackiej studentki kierunku Zarządzania Instytucjami Artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim, Katarzyny Grott, która poprzez pracę kuratorską nad wystawą ma na celu promocję twórczości młodych, lokalnych artystów.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Akademickiego Centrum Kultury UG „Alternator” w ramach konkursu „Alterprojekt”.