ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl

kwi 20 2024

Camera Obscura

Studenckie Koło Naukowe Teatrologów UG zaprasza na warsztaty fotografii otworkowej
Wydarzenie zrealizowane w ramach Alterprojektu 2013

W związku z dużym zainteresowaniem fotografią wśród studentów Koło Naukowe Teatrologów UG, Koło Naukowe Filmoznawców UG oraz DKF Miłość Blondynki zapraszają na warsztaty fotografii otworkowej „Camera obscura”. Postanowiliśmy przybliżyć wszystkim najstarszą, dziś już rzadko używaną technikę. Podczas warsztatów będzie można się nauczyć podstawowych zasad fotografii, własnoręcznego wykonywania aparatów oraz korzystania z ciemni fotograficznej. Jednak przede wszystkim używanie camery obscury to świetna zabawa.

I części warsztatów – 21 Kwietnia- wykonanie aparatów otworkowych, robienie zdjęć w plenerze i wywoływanie ich.

II część – 23 kwietnia – fotografowanie w warunkach studyjnych martwej natury i wywoływanie zdjęć.

4 maja wykonane zdjęcia zawisną w budynku wydziału filologicznego UG.

„Coraz więcej osób zajmuje się sztuką fotografii, ale używa tylko techniki cyfrowej. Mało kto słyszał o camerze obscurze, a przecież to najstarszy i najprostszy sposób robienia zdjęć. Warto wrócić do tej techniki, bo możliwości jakie daje są ogromne.

Dodatkowo element zaskoczenia zamienia fotografię we wspaniałą przygodę.”