Strona główna Events - ACK Alternator Menażki-program Dagmara Leśniak – Uniwersytet Gdański – „Zielona rewolucja w Bułgarii, czyli wolontariat ekologiczny w Dolinie Róż”

Menażki
menazki@ug.edu.pl

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 29 2020

Dzień 3

2 miesiące, 12 wolontariuszy, pies, mewa i człowiek-flaming. Dagmarze Bułgaria kojarzyła się głównie z harcerskim obozem w Warnie jej mamy, jeszcze w latach 80. i z tanimi perfumami. O tym, jak ten obraz się różni (bądź nie) od rzeczywistości, pozwolił jej dwumiesięczny wolontariat z misją ekologiczną. Opowie o kraju róż, białego sera, cyrylicy i najstarszego złota świata. Opowie o swojej historii zielonej rewolucji na Bałkanach – o tym, jak weszła na Wielki nie-Chiński Mur, zdradzi, czemu autostop jest szybszy od pociągu, dlaczego w każdym mieszkaniu jest balkon, a sieć autobusów służy jako tajna broń ornitologów.