fbpx
Strona główna Events - ACK Alternator DKF UG Miłość Blondynki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest 2023
DKF UG na Tofifest 2023 fot. Zuzanna Litwinko
Kod QR

Data

30 cze 2023 - 03 lip 2023
Zakończone

Czas

Cały dzień

DKF UG Miłość Blondynki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest 2023

Spotkania z gwiazdami, pokazy filmowe i rozmowy o najnowszych produkcjach – od 30 czerwca do 3 lipca 2023 członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Miłość Blondynki” uczestniczyli w 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Tofifest” w Toruniu !

W ramach praktyk zawodowych organizowanych przez Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” studenci rozwijali swoje umiejętności i szlifowali warsztat w zakresie fotografii, tworzenia materiałów wideo oraz redagowania relacji ze spotkań z twórcami kina rodzimego i światowego.

Członkowie uniwersyteckiego DKF-u udokumentowali dyskusje z Katarzyną Figurą, Erykiem Lubosem, Xawerym Żuławskim czy norweskim reżyserem Leivem Igorem Devoldem.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Tofifest. Kujawy i Pomorze” to wydarzenie, które wyróżnia oryginalność i niepokorność. Niepokorność jest kręgosłupem ideologicznym inicjatywy – to odwaga pokazywania dorobku nieszablonowych, wciąż szerzej nieznanych twórców oraz zaskakującego łączenia w programie różnych oblicz X Muzy.

Tegorocznymi laureatami 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Tofifest. Kujawy i Pomorze” zostali: aktorki Adrianna Biedrzyńska i Magdalena Zawadzka, reżyserka Lena Góra i aktor Eryk Lubos. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbiła produkcja „Prawdziwe życie aniołów” w reż. Artura Więcka.

Nietuzinkowe dzieła zmotywowały studentów do dalszych poszukiwań i zainspirowały do wychodzenia poza ramy w tworzeniu w przyszłości własnych form filmowych.

W festiwalowych praktykach udział wzięli studenci i studentki kierunków Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej, Produkcja Form Audiowizualnych, Kulturoznawstwo oraz Amerykanistyka UG: Zuzanna Litwinko, Jagoda Reszko, Kaja Juszczenko, Karolina Żuk, Janusz Wojtkowski, Ksawier Szczechowski, Paweł Herman.

Opiekunem praktyk z ramienia ACK UG jest Tomasz Pupacz, zastępca kierownika Akademickiego Centrum Kultury UG „Alternator”.

Tekst: Kaja Juszczenko Jagoda Reszko
Fot. Zuzanna Litwinko

Tagi: ,
Verified by MonsterInsights