dkf@ug.edu.pl

Gru 20 2018

Koszt

10 zł/ 15 zł

Dobre, bo polskie: Over the limit

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UGAkademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG zapraszają

Dobre, bo polskie:  OVER THE LIMIT
Reż. Marta Prus, Film dokumentalny  Polska, 2017,  74 min

Portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej Margarity Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu treningowego ukazuje wyjątkową więź Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner. “Over the Limit” to intymny dramat brutalnych relacji, które prowadzą do sukcesu.
Głośny dokument, dzięki któremu reżyserka Marta Prus znalazła się na prestiżowej liście magazynu Variety, miał polską premierę na Krakowskim Festiwalu Filmowym gdzie został niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji otrzymując Srebrny Róg za najlepszy pełnometrażowy film w Międzynarodowym konkursie dokumentalnym oraz Srebrnego Lajkonika dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego w Konkursie polskim

Magazyn Variety już po raz czwarty stworzył listę 10 twórców z Europy, których karierę należy śledzić w przyszłości. Dziennikarze docenili pełnometrażowy debiut dokumentalny autorstwa Marty Prus „Over the Limit”, który został bardzo dobrze przyjęty podczas 30. festiwalu IDFA w Amsterdamie i odnosi coraz więcej sukcesów na całym świecie. Już na etapie realizacji film wzbudzał duże zainteresowanie i był prezentowany na najważniejszych pitchingach.
Marta Prus – W dzieciństwie była członkiem grupy gimnastycznej klubu sportowego IKS AWF w Warszawie, a następnie tancerką w studio Hanny Kosiewicz. Studiowała na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi, ukończyła także kurs dokumentalny w Szkole Wajdy. Jej film dokumentalny “Mów do mnie” (2015) oraz fabuła “Ciepło-zimno” (2016) były prezentowane w konkursach Krakowskiego Festiwalu Filmowego w ubiegłych latach.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury