Strona główna Events - ACK Alternator standby GALA 10-LECIA TEATRU UG STANDBY STUDIO

Standby Studio
www

Aula 1.43, Wydział Filologiczno-Historyczny
ul. Wita Stwosza 55, Kampus UG

cze 13 2024

Teatr

GALA 10-LECIA TEATRU UG STANDBY STUDIO

Galę poprowadzą: Magdalena Bródka oraz Jędrzej Rumak, a pomagać im będą Julia Okoń, Błażej Zawadzki oraz Jakub Klimek
Twórcy spektakli m.in. „EGZORCYZM”, „#KORDIAN”, „ENE DUE RIKE FAKE”, „HAMLET.MIŁOŚĆ”, oraz filmów m.in. „AUTARKIA”, „OSTATNIA KOLEJKA”, „PROSPEKT”, „LALA Z ZAPAŁKAMI” zapraszają serdecznie na świętowanie swojego jubileuszu, gdzie obejrzycie nowe spektakle teatru, zobaczycie nowych i dawnych aktorów teatru, a także napijecie się darmowego winka!

W PLANIE GALI M.IN.:
1. SPEKTAKL STANDBY STUDIO „EGZORCYZM”

Sztuka inspirowana dramatem jednoaktowym Eugene O’Neilla o tym samym tytule. Współczesna elegia miłosno-patriotyczna z elementami czarnej komedii o młodym chłopaku przed trzydziestką o imieniu Teodor, który próbuje poradzić sobie z traumą, związaną ze śmiercią ojca na froncie, przez suto zakrapiane imprezy. Pewnego dnia otrzymuje on wezwanie do wojska w związku ze zbliżającą się wojną, przez co postanawia się zabić. Uratować go z letargu może jedynie jego kochająca, ale starająca się o rozwód żona oraz egzystująca na skraju życia i śmierci matka. Spektakl jest luźno inspirowany jednoaktowym dramatem „Egzorcyzm” autorstwa Eugene O’Neilla, okrzykniętego ojcem dramaturgii amerykańskiej, a także manifestem młodych mężczyzn żyjących w obawie przed wybuchem wojny.
Reżyseria i dramaturgia – Jan Orszulak
Asystent reżysera i scenografia – Jędrzej Rumak
Kierownik produkcji – Weronika Zielińska
Manager zespołu – Magdalena Bródka
PR – Magdalena Bródka, Marcelina Iwanicka
Mistrz oświetlenia – Maciej Boryszewski
Realizator dźwięku – Jakub Klimek
Obsada:
MAŁY TEODOR – Weronika Zielińska
DOROSŁY TEODOR/OJCIEC TEODORA – Jędrzej Rumak
MATKA TEODORA/WETERANKA – Marcelina Iwanicka
ŻAKLINA – Magdalena Bródka
PROSTYTUTKA BEZ R/WETERANKA – Julia Kasperkowiak
MĘSKA PROSTYTUTKA/REKRUT – Błażej Zawadzki

2. SPEKTAKL DYPLOMOWY STANDBY WORKSHOPS „TELE-POLACY, CZYLI OSTATNI SEANS W RODZINIE”
Opis:
Śmierć Jana Pawła II, katastrofa Tu-151 w Smoleńsku, Czarny Protest – to w ostatnich latach jedne z najmocniej nagłaśnianych w mediach spraw, które podgrzewają emocje przy rodzinnych spotkaniach. „Tele-Polacy…” pozwalają zajrzeć do domu jednej z polskich rodzin podczas rodzinnego obiadu. Jej członkowie, reprezentanci trzech pokoleń, różnią się nie tylko światopoglądem i odmiennym spojrzeniem na wymienione zagadnienia, ale też motywacjami do oglądania telewizji. Jednak, czy Telewizor, który jest żywym członkiem rodziny, to jedyne źródło rodzinnych konfliktów? A może to właśnie podzielana przez bohaterów potrzeba kontaktu z Telewizorem pozwala im trwać jako rodzina?
Autorka dramatu – Anna Dwojnych
Opracowanie dramaturgiczne i reżyseria – Jan Orszulak
Kierownik produkcji – Weronika Zielińska
Kostiumy – Błażej Zawadzki
Manager zespołu – Magdalena Bródka
PR – Magdalena Bródka, Marcelina Iwanicka
Mistrz oświetlenia – Maciej Boryszewski
Realizator dźwięku – Weronika Zielińska
Obsada:
GRZEGORZ – Jakub Klimek
MARZENA – Kinga Klafetka
BABCIA – Patrycja Brodziak
AGATA – Julia Okoń
JULEK – Błażej Zawadzki
TELEWIZOR – Julia Burek
REPORTERKA – Oksana Koval
TELEWIDZ – Julia Skrobot
PAPIEŻ – Michał Łużyński

3. WIELE INNYCH ATRAKCJI:
– etiuda pokazująca fragmenty wszystkich spektakli teatru przez 10 lat w reż. Weroniki Zielińskiej (absolwentki Wiedzy o teatrze)
– wręczenie dyplomów uznania dla zasłużonych członków teatru „HALL OF FAME”!
– wręczenie dyplomów uczestnikom kursu STANDBY WORKSHOPS!
– filmy niespodzianki!
– poczęstunek w formie lampki wina!
Czas trwania: 2h 15min (w tym przerwa na lampkę wina)
Po gali zapraszamy na huczne AFTERPARTY do Klubokawiarni Indeks na ul. Polanki 66 (5 minut spacerem od Wydziału Filologicznego), gdzie czekamy na Was my oraz kilka darmowych piwek i przekąski (oferta limitowana)!

Zapraszamy również do polubienia i obserwowania naszych stron, gdzie znajdziecie najświeższe informacje o wydarzeniu:

@standby.studio