Gdańska orkiestra akademickaGdańska orkiestra akademicka

Gdańska Orkiestra Akademicka

Gdańska Orkiestra Akademicka - logo

Następne wystąpienie

mar 20 2023

GDAŃSKA ORKIESTRA AKADEMICKA

Gdańska orkiestra akademicka to zespół stworzony z myślą o absolwentach szkół muzycznych 1 i 2 stopnia którzy chcą realizować swoją pasję do muzyki łącząc ją ze studiowaniem na innych niż artystyczne uczelniach wyższych. Poza studentami uniwersytetu, politechniki, akademii medycznej Orkiestra ma w swym składzie również studentów akademii muzycznej. Mimo że nie wszyscy członkowie orkiestry są wirtuozami na swoich instrumentach, to właśnie ich różnorodne zainteresowania i kierunki studiów przynoszą do zespołu unikalne perspektywy i bogactwo talentów.
Elementami spajającym zespół są zamiłowanie do muzyki, chęcią rozwijania sowich umiejętności i uwyraźnienie na piękno wynikające ze wspólnego tworzenia.
Uczestniczenie w próbach i koncertach oparte jest jedynie na chęci wspólnego muzykowania i nie wiąże się z żadna forma gratyfikacji finansowej. Gdańska Orkiestra Akademicka to zespół instrumentalny, w którym studenci różnych kierunków mają możliwość kontynuowania swojej miłości do muzyki i wcześniejszej edukacji muzycznej. Ich uczestnictwo w orkiestrze pozwala im rozwijać umiejętności wykonawcze, eksplorować różne gatunki muzyczne i czerpać radość z wspólnego tworzenia muzyki. To także doskonałe uzupełnienie ich akademickiej edukacji, umożliwiające rozwój umiejętności zespołowego działania i wyrażania emocji przez muzykę.