Gdańska orkiestra akademicka
Gdańska Orkiestra Akademicka - logo

GDAŃSKA ORKIESTRA AKADEMICKA

ul. Wita Stwosza 58 p.109
80-308 Gdańsk
ack@ug.edu.pl
tel. (58) 523 24 50, 523 23 00

Data

mar 22 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 21:00

GDAŃSKA ORKIESTRA AKADEMICKA

Gdańska orkiestra akademicka to zespół stworzony z myślą o absolwentach szkół muzycznych 1 i 2 stopnia którzy chcą realizować swoją pasję do muzyki łącząc ją ze studiowaniem na innych niż artystyczne uczelniach wyższych. Poza studentami uniwersytetu, politechniki, akademii medycznej Orkiestra ma w swym składzie również studentów akademii muzycznej. Mimo że nie wszyscy członkowie orkiestry są wirtuozami na swoich instrumentach, to właśnie ich różnorodne zainteresowania i kierunki studiów przynoszą do zespołu unikalne perspektywy i bogactwo talentów.
Elementami spajającym zespół są zamiłowanie do muzyki, chęcią rozwijania sowich umiejętności i uwyraźnienie na piękno wynikające ze wspólnego tworzenia.
Uczestniczenie w próbach i koncertach oparte jest jedynie na chęci wspólnego muzykowania i nie wiąże się z żadna forma gratyfikacji finansowej. Gdańska Orkiestra Akademicka to zespół instrumentalny, w którym studenci różnych kierunków mają możliwość kontynuowania swojej miłości do muzyki i wcześniejszej edukacji muzycznej. Ich uczestnictwo w orkiestrze pozwala im rozwijać umiejętności wykonawcze, eksplorować różne gatunki muzyczne i czerpać radość z wspólnego tworzenia muzyki. To także doskonałe uzupełnienie ich akademickiej edukacji, umożliwiające rozwój umiejętności zespołowego działania i wyrażania emocji przez muzykę.

Wydarzenie zostało zakończone.