Strona główna Events - ACK Alternator Kobieta w kulturze: POLYLAND + dyskusja po filmie

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 07 2019

10 zł/ 15 zł

Kobieta w kulturze: POLYLAND + dyskusja po filmie

Konferencja Kobieta w kulturze : POLYLAND + dyskusja po filmie, w której udział wezmą:

dr Marta Abramowicz ; dr Marta SiciarekJacek Jasionek – prowadzenie Magdalena Nowacka

Polyland

reż. Dáša Raimanová, Polska, Wielka Brytania,  2017, 71 min.

Film oddaje głos trzem bohaterkom pochodzącym z trzech różnych mniejszości w Polsce. Skupia się na przedstawieniu niuansów bycia czarnoskórym, muzułmaninem albo członkiem społeczności LGBTQ+ w jednym z najbardziej homogenicznych krajów Europy. Wszystkie trzy kobiety urodziły się w Polsce i mieszkają we Wrocławiu. Ania, Miriam i Elmelda chcą być usłyszane nie jako „te inne”, ale jako reprezentantki polskiego społeczeństwa.

Pokaz filmowy jest wydarzeniem towarzyszącym organizowanej przez Instytut Psychologii i Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa WNS UG konferencji „Kobieta w Kulturze”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Kobiety i Mężczyźni: Aktywizm, Protest, Zmiana Społeczna”

Biogramy  :

dr Marta Abramowicz –  reporterka, psycholożka, ekspertka od zagadnień związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji, autorka dwóch największych przeprowadzonych dotychczas w Polsce badań nad sytuacją społeczną osób LGBT. Autorka reportaży „Zakonnice odchodzą po cichu” (2016) i „Dzieci księży” (2018).
dr Marta Siciarek – psycholożka międzykulturowa i sinolożka. Koordynatorka Modelu Integracji Imigrantów i współtwórczyni Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku.
Jacek Jasionek – prawnik z wykształcenia i pracownik korporacji. Od kilku lat działacz stowarzyszenia Tolerado. Brał udział w pracach nad Modelem na Rzecz Równego Traktowania oraz w Panelu Obywatelskim dotyczącym partycypacji społecznej. Członek Interdyscyplinarnego Zespołu do Spraw Przemocy w Rodzinie.

[content_block id=13899 slug=karnety-dkf-20172018]