Strona główna Events - ACK Alternator muzyka na ug Koncert Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku

ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl

Sala teatralna
Kampus UG Neofilologia, Wita Stwosza 51, Gdańsk

mar 09 2018

Koncert Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku

To już drugi koncert z cyklu Muzyka na UG. Tym razem na scenie Sali teatralnej UG swoje umiejętności zaprezentują najlepsi instrumentaliści Katedry Instrumentów Smyczkowych, tworzący kilkunastoosobowy skład Akademickiej Orkiestry Kameralnej pod opieką dr. hab. Andrzeja Kacprzaka.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat zespół, który będziemy gościć, pracował pod kierunkiem polskich, jak i zagranicznych artystów, wśród których należy wymienić takie osobowości muzyczne jak, m.in: Jan Stanienda, Robert Kabara, Andrzej Mysiński, Adam Klocek, Andrzej Bauer, Jonathan Sirs, Paul Esswood, Jean-Marc Fessard, Stefan Kamasa, Łukasz Długosz, a ostatnio także Sigiswald Kuijken, Tomasz Tomaszewski i Miloslav Jelínek. W Sali Teatralnej UG zaś Orkiestra ponownie wystąpi pod dyrekcją Thanosa Adamopoulosa (Belgia).
>W roku 2002 orkiestra pod dyrekcją Jana Staniendy z wielkim powodzeniem wystąpiła na Festiwalu Mozartowskim w Lucernie (Szwajcaria), zaś w 2005 pod dyrekcją Thüringa Bräma powtórzyła swój sukces w tym mieście, biorąc udział w projekcie koncertowym tamtejszego Konserwatorium Muzycznego w jednej z największych sal Europy – Konzertsaal KKL Lucern.

Zespół koncertuje regularnie zarówno na sali koncertowej macierzystej uczelni, jak i na wielu innych scenach Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Wykonawcy:
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku
Thanos Adamopoulos (Belgia) – solista, dyrygent
Andrzej Kacprzak – przygotowanie orkiestry, solista

Program:
J.S.Bach – Koncert na 2 skrzypiec BWV 1043
W.A.Mozart – Divertimento D-dur KV 136
E.Elgar – Introdukcja i Allegro na orkiestrę smyczkową op.47
——-przerwa——–
P.Hindemith – Five Pieces na orkiestrę smyczkową op.44
D.Szostakowicz – Symfonia kameralna op. 110a

>Wydarzenia z cyklu „Muzyka na UG” organizowane są we współpracy Uniwersytetu Gdańskiego, Akademickiego Centrum Kultury UG Alternator, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.