Strona główna Events - ACK Alternator Film Konferencja Co Dalej?: Genesis 2.0 – pokaz filmu i dyskusja
Genesis-2.0 kadrGenesis-2.0 kadr

Organizator

DKF
DKF
Email
dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
DKF MIŁOŚC BLONDYNKI

Lokalizacja

Europejskie Centrum Solidarności
pl. Solidarności 1, 80-863 Gdańsk
Kategoria
Kod QR

Data

maj 13 2023
Zakończone!

Czas

17:30 - 21:00

Koszt

Wstęp wolny

Konferencja Co Dalej?: Genesis 2.0 – pokaz filmu i dyskusja

reż. Christian Frei, Maxim Arbugaev, Szwajcaria, 2018, 113 min

Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, 80-863 Gdańsk

Konferencja Uczelni Fahrenheita Co Dalej?: Genesis 2.0 – pokaz filmu i dyskusja

reż. Christian Frei, Maxim Arbugaev, Szwajcaria, 2018, 113 min.

Czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe? Jak co roku na odległych Wyspach Nowosyberyjskich na Oceanie Atlantyckim zespół zapaleńców poszukuje w wiecznej zmarzlinie kłów mamutów. Wśród nich jest łowca kłów Peter Grigorjew oraz jego brat Siemion, pracownik naukowy i dyrektor Muzeum Mamutów w Jakucku na Syberii. W powietrzu czuć gorączkę złota. Cena „białego złota” nigdy nie była tak wysoka, szczególnie na luksusowym chińskim rynku. Poza tym takie znaleziska są magnesem dla zaawansowanych technologicznie pionierskich genetyków i naukowców, którzy balansują na granicy genetyki i biologii syntetycznej, marząc o przywróceniu do życia wymarłego dawno temu mamuta. Chcą go sklonować z zamrożonego materiału genetycznego z prawie nienaruszonym DNA, który pozyskany został z syberyjskiego lodowca.

Próba wskrzeszenia mamuta jest pierwszym zwiastunem wielkiej rewolucji technologicznej, w wyniku której człowiek stanie się stwórcą, autorem nowego Genesis 2.0. Już dzisiaj, z pomocą chińskiego Narodowego Banku Genów, ludzie Zachodu za 100 000 dolarów są w stanie sklonować swoje zmarłe psy.

Najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera („Fotograf wojenny”, 2001) opowiada o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek. Bada nie tylko granice pomiędzy nauką a mitem lecz również skutki przejęcia przez człowieka kontroli nad ewolucją. I choć ten obszar badań znajduje się dopiero na wczesnym etapie, to jego efekty mogą za kilka lat zmienić nie do poznania nas samych i świat wokół.

https://www.againstgravity.pl/films/genesis-20

Wydarzenie zostało zakończone.