Strona główna Events - ACK Alternator Film Konfrontacje: W CENTRUM KOMIKSU + spotkanie z twórcami

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

lut 17 2022

Konfrontacje: W CENTRUM KOMIKSU + spotkanie z twórcami

Reż. Maciej Bierut, Polska, 2020, 78 min.

„W Centrum Komiksu” to humorystyczna kronika kultury komiksu w Polsce pokazana przez pryzmat kultowego sklepu, zrzeszającego cały świat pasjonatów nowel graficznych.

Warszawskie Centrum Komiksu to najstarszy sklep z komiksami w Polsce, prowadzony nieprzerwanie od początku lat 90. Kuba wraz z ojcem prowadzą swoją działalność z taką pasją i oddaniem, że Centrum Komiksu już dawno zyskało miano miejsca kultowego. Sklep stał się miejscem spotkań różnorodnych czytelników – od pasjonatów po samych twórców czy wydawców. Centrum Komiksu ma tak bogatą historię, że na jej kanwie film przygląda się przemianom rynku wydawniczego w Polsce.

W trzech rozdziałach oglądamy różne jego oblicza. Od opowieści o samych właścicielach i wiernych klientach, przez historię o trudach wydawniczych i problemach, przed jakimi stają sami twórcy, „W Centrum Komiksu” pokazuje wszystkie odcienie tego kolorowego świata.

Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł  / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)