Strona główna Events - ACK Alternator Taniec Księżniczka Czardasza Imre Kálmán

Organizator

Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar
Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar
Telefon
58 5232450
Email
jantar@ug.edu.pl
Strona WWW
WWW JANTAR

Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar im. Z. Kamińskiego

Inni Organizatorzy

Fundacja KulturaTeraz
Telefon
48 608 40 97 53
Email
angrkolodziej@wp.pl
Strona WWW
https://kultura-teraz.pl

Lokalizacja

Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Rajska 6, 80-850 Gdańsk
Kategoria

Więcej informacji

Bilety
Kod QR

Data

gru 31 2019
Zakończone!

Czas

19:00 - 21:00

Księżniczka Czardasza Imre Kálmán

Zapraszamy na operetkę Księżniczka Czardasza, która zaprezentowana zostanie na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku. Premiera odbędzie się 31 grudnia.
Podczas spektaklu sylwestrowego i noworocznego w przerwie między aktami dla każdego widza przewidziana jest lampka szampana!

Czy miłość artystki Sylvy i węgierskiego księcia Edwina zakończy się podobnie jak miłość kochanków wszech czasów – Romea i Julii ?

Czy romans artystki i księcia, pokazany za pomocą muzyki, śpiewu i tańca w rytmach walców i czardaszy przetrwa próbę czasu?

Nie trzeba jechać do Wiednia ani do Budapesztu, aby się o tym przekonać. Już wkrótce operetka w trzech aktach w Gdańsku!

O operetce Księżniczka Czardasza…
Księżniczka Czardasza – jedna z najbardziej znanych i lubianych operetek Imre Kálmána, od swojej premiery w Wiedniu 1915 r. bawi widzów do dziś. To historia miłosna Sylvy (artystki variétés) i Edwina (księcia Lippert Weylersheim) ukazana komediowo na tle melodii okraszonych węgierskimi rytmami czardaszów, gdzie przebój „goni” przebój, a muzyka zachęca do tańca, nie tylko tancerzy na scenie, ale również widzów. W naszej inscenizacji zabieramy widownię w lata 30-te XX wieku, gdzie w klimacie filmów ze Starego Kina będziemy bawić publiczność nie tylko w Wieczór Sylwestrowy, ale również w karnawale 2020 r.

Inscenizacją zajęli się gdańszczanie: Anna Fedyniak – Kołodziej (muzyk, pedagog, dyrektor przedszkola, prezes fundacji Kultura. Teraz!) i Grzegorz Piotr Kołodziej (artysta śpiewak, logopeda, adiunkt Uniwersytetu Gdańskiego) – małżeństwo, na co dzień rodzice trójki dzieci, a teraz debiutujący w roli reżyserów, twórcy i pomysłodawcy spektaklu.

W roli głównej wystąpi Barbara Lewicka – sopran, a towarzyszyć jej będą Przemek Radziszewski, Magdalena Chmielecka, Grzegorz Piotr Kołodziej i Marcin Miloch. W rolach księżnej i księcia wystąpi znane gdańskie małżeństwo aktorskie Anna Kociarz i Maciej Konopiński. Nad całym przedstawieniem czuwać będzie doświadczona, młoda, energiczna dyrygentka Sylwia Janiak – Kobylińska oraz dwudziestoosobowa orkiestra. Muzyka w nowej aranżacji Kamila Cieślika wprowadzi w klimat lat dwudziestych i trzydziestych XX w.

W czardaszach i walcach podziwiać będzie można również tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca JANTAR – Uniwesytetu Gdańskiego.

Wydarzenie zostało zakończone.