Księżniczka Czardasza Imre Kálmán
Zapraszamy na operetkę Księżniczka Czardasza, która zaprezentowana zostanie na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku. Premiera odbędzie się 31 grudnia.
Podczas spektaklu sylwestrowego i noworocznego w przerwie między aktami dla każdego widza przewidziana jest lampka szampana!
Czy miłość artystki Sylvy i węgierskiego księcia Edwina zakończy się podobnie jak miłość kochanków wszech czasów – Romea i Julii ?
Czy romans artystki i księcia, pokazany za pomocą muzyki, śpiewu i tańca w rytmach walców i czardaszy przetrwa próbę czasu?
Nie trzeba jechać do Wiednia ani do Budapesztu, aby się o tym przekonać. Już wkrótce operetka w trzech aktach w Gdańsku!
O operetce Księżniczka Czardasza…
Księżniczka Czardasza – jedna z najbardziej znanych i lubianych operetek Imre Kálmána, od swojej premiery w Wiedniu 1915 r. bawi widzów do dziś. To historia miłosna Sylvy (artystki variétés) i Edwina (księcia Lippert Weylersheim) ukazana komediowo na tle melodii okraszonych węgierskimi rytmami czardaszów, gdzie przebój „goni” przebój, a muzyka zachęca do tańca, nie tylko tancerzy na scenie, ale również widzów. W naszej inscenizacji zabieramy widownię w lata 30-te XX wieku, gdzie w klimacie filmów ze Starego Kina będziemy bawić publiczność nie tylko w Wieczór Sylwestrowy, ale również w karnawale 2020 r.
Inscenizacją zajęli się gdańszczanie: Anna Fedyniak – Kołodziej (muzyk, pedagog, dyrektor przedszkola, prezes fundacji Kultura. Teraz!) i Grzegorz Piotr Kołodziej (artysta śpiewak, logopeda, adiunkt Uniwersytetu Gdańskiego) – małżeństwo, na co dzień rodzice trójki dzieci, a teraz debiutujący w roli reżyserów, twórcy i pomysłodawcy spektaklu.
W roli głównej wystąpi Barbara Lewicka – sopran, a towarzyszyć jej będą Przemek Radziszewski, Magdalena Chmielecka, Grzegorz Piotr Kołodziej i Marcin Miloch. W rolach księżnej i księcia wystąpi znane gdańskie małżeństwo aktorskie Anna Kociarz i Maciej Konopiński. Nad całym przedstawieniem czuwać będzie doświadczona, młoda, energiczna dyrygentka Sylwia Janiak – Kobylińska oraz dwudziestoosobowa orkiestra. Muzyka w nowej aranżacji Kamila Cieślika wprowadzi w klimat lat dwudziestych i trzydziestych XX w.
W czardaszach i walcach podziwiać będzie można również tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca JANTAR – Uniwesytetu Gdańskiego.