Strona główna Events - ACK Alternator Los Mariscos – zespół tańca flamenco

Organizator

Los Mariscos
Los Mariscos
Strona WWW
Los Mariscos

Lokalizacja

ACK ALTERNATOR
Wita Stwosza 58 sala 41
Kategoria

Następne wydarzenie

Kod QR

Data

13 paź 2014
Zakończone

Czas

18:00 - 19:00

Etykiety

Archiwum

Los Mariscos – zespół tańca flamenco

zapraszamy na otwarte warsztaty flamenco

Warsztaty te będą wstępem do całorocznego kursu, podczas którego poznawać będziemy ten piękny taniec, a owocem naszej pracy będzie wspólny występ pod koniec maja.

Zapraszamy wszystkich! Wstęp na warsztaty wolny!

* Na zajęcia prosimy zabrać buty kryte, na niewysokim, stabilnym obcasie oraz długą szeroką spódnicę.

Stałe zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek (od 20 października) w godzinach 18 -19.15.

Flamenco to sztuka łącząca elementy śpiewu, tańca i gitary, rozwijająca się w Andaluzji od około końca XVIII wieku. W muzyce flamenco brzmią echa różnych tradycji cygańskich, perskich, żydowskich, indyjskich, betycko-romańskich, bizantyjskich, gregoriańskich, afrokubańskich i hiszpańskich (pozaandaluzyjskich). Flamenco obejmuje wiele stylów muzycznych, różniących się charakterem i strukturą rytmiczną – od bardzo poważnych po typowo fiestowe.

Do elementów charakterystycznych tańca flamenco należą przede wszystkim step (wykonywany specjalnymi, podkutymi butami na obcasach), ozdobny ruch rąk i dłoni, a także palmas (rytmiczne klaskanie), czy pitos (pstrykanie placami). Najważniejsze jednak w tańcu są emocje. Tancerz ma za zadanie zinterpretować słowa i emocje śpiewaka.

Taniec flamenco ma pozytywny wpływ zarówno na nasze ciało jak i umysł, poprawia koordynację ruchową, dodaje pewności siebie oraz oczyszcza duszę.

Instruktor

Luiza Romanowska – Tancerka, instruktor tańca flamenco, miłośniczka kultury i sztuki Hiszpanii. Z wykształcenia archeolog i historyk sztuki.

Taniec flamenco zafascynował ją w 2009 roku. Pierwsze kroki stawiała we Wrocławiu u Grażyny Adamczyk-Lidtke jednej z prekursorek tańca flamenco w Polsce. Przez kolejne lata uczyła się w Szkole Flamenco Gato Verde w Gdańsku u Katarzyny Marchlewicz. Brała także udział w licznych warsztatach prowadzonych przez inne cenione polskie instruktorki Martę Dębską i Nadię Mazur. Od kilku lat wyjeżdża do kolebki tańca flamenco – Sewilli, gdzie uczy się w renomowanych szkołach tańca: Estudio de baile Alicia Marquez, Escuela Flamenco Manuel Betanzos, Ados Escuela De Flamenco Angel Atienza, Escuela Flamenca Juan Polvillo. Kształciła się pod okiem cenionych artystów – Manuela Betanzosa, Adeli Campallo, Andrésa Peñi, Pilar Ogalli, Angela Atienzy, La Choni i Mercedes Ruiz. Aby móc w pełni zrozumieć istotę muzyki flamenco uczy się również śpiewu, m.in. u Jesusa Sallabera Moliny.

Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się z innymi, prowadząc regularne zajęcia i warsztaty. Od 2012 r. jest instruktorem tańca w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, od 2014 r. prowadzi również stałe zajęcia w Gdańsku, m.in. w Szkole Flamenco Gato Verde.

Więcej na stronie: www.andalu.pl

Wszelkie pytania odnośnie zajęć można kierować pod numerem telefonu: Luiza 509 093 811, bądź mailowo: luiza.romanowska@gmail.com