Strona główna Events - ACK Alternator Flamenco Los Mariscos – zespół tańca flamenco

Los Mariscos
Los Mariscos

ACK ALTERNATOR
Wita Stwosza 58 sala 41

paź 19 2015

Los Mariscos – zespół tańca flamenco

zapraszamy na otwarte warsztaty flamenco

Warsztaty te będą wstępem do całorocznego kursu, podczas którego poznawać będziemy ten piękny taniec, a owocem naszej pracy będzie wspólny występ pod koniec maja.

Zapraszamy wszystkich! Wstęp na warsztaty wolny!

* Na zajęcia prosimy zabrać buty kryte, na niewysokim, stabilnym obcasie oraz długą szeroką spódnicę.

Stałe zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek (od 26-10-2015) w godzinach 18 -19.15.

Flamenco to sztuka łącząca elementy śpiewu, tańca i gitary, rozwijająca się w Andaluzji od około końca XVIII wieku. W muzyce flamenco brzmią echa różnych tradycji cygańskich, perskich, żydowskich, indyjskich, betycko-romańskich, bizantyjskich, gregoriańskich, afrokubańskich i hiszpańskich (pozaandaluzyjskich). Flamenco obejmuje wiele stylów muzycznych, różniących się charakterem i strukturą rytmiczną – od bardzo poważnych po typowo fiestowe.

Do elementów charakterystycznych tańca flamenco należą przede wszystkim step (wykonywany specjalnymi, podkutymi butami na obcasach), ozdobny ruch rąk i dłoni, a także palmas (rytmiczne klaskanie), czy pitos (pstrykanie placami). Najważniejsze jednak w tańcu są emocje. Tancerz ma za zadanie zinterpretować słowa i emocje śpiewaka.

Taniec flamenco ma pozytywny wpływ zarówno na nasze ciało jak i umysł, poprawia koordynację ruchową, dodaje pewności siebie oraz oczyszcza duszę.

flamenco_Gdańsk_Luiza_Romanowska_4-2

Instruktor

Luiza Romanowska – Tancerka, instruktor tańca flamenco, miłośniczka kultury i sztuki Hiszpanii. Z wykształcenia archeolog i historyk sztuki.

Taniec flamenco zafascynował ją w 2009 roku. Pierwsze kroki stawiała we Wrocławiu u Grażyny Adamczyk-Lidtke jednej z prekursorek tańca flamenco w Polsce. Przez kolejne lata uczyła się w Szkole Flamenco Gato Verde w Gdańsku u Katarzyny Marchlewicz. Brała także udział w licznych warsztatach prowadzonych przez inne cenione polskie instruktorki Martę Dębską i Nadię Mazur. Od kilku lat wyjeżdża do kolebki tańca flamenco – Sewilli, gdzie uczy się w renomowanych szkołach tańca: Estudio de baile Alicia Marquez, Escuela Flamenco Manuel Betanzos, Ados Escuela De Flamenco Angel Atienza, Escuela Flamenca Juan Polvillo. Kształciła się pod okiem cenionych artystów – Manuela Betanzosa, Adeli Campallo, Andrésa Peñi, Pilar Ogalli, Angela Atienzy, La Choni i Mercedes Ruiz. Aby móc w pełni zrozumieć istotę muzyki flamenco uczy się również śpiewu, m.in. u Jesusa Sallabera Moliny.

Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się z innymi, prowadząc regularne zajęcia i warsztaty. Od 2012 r. jest instruktorem tańca w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, od 2014 r. prowadzi również stałe zajęcia w Gdańsku, m.in. w Szkole Flamenco Gato Verde.

Więcej na stronie: www.andalu.pl

Wszelkie pytania odnośnie zajęć można kierować pod numerem telefonu: Luiza 509 093 811, bądź mailowo: luiza.romanowska@gmail.com

zapraszamy na otwarte warsztaty flamenco

Zapraszamy wszystkich! Wstęp na warsztaty wolny!

Stałe zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek (od 20 października) w godzinach 18 -19.15.

Instruktor

Więcej na stronie: www.andalu.pl