Strona główna Events - ACK Alternator Menażki-program Marlena Magiera – Uniwersytet Śląski w Katowicach – „Wschody i zachody słońca na wschodzie i zachodzie USA – Ameryka bliżej, niż nam się zdaje”

Menażki
menazki@ug.edu.pl

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 28 2020

Dzień 2

Podróż, podczas której Marlena samotnie zwiedzała Nowy Jork i oglądała wschody i zachody słońca w 12 Stanach. Podróż, gdzie przekonywała się, dlaczego Las Vegas to miasto grzechu, gdzie jeden szlak pieszy pokonywała po kolana, a nawet po szyję w wodzie (The Narrows), a kolejny miał na swoim koncie „about 6” ofiar śmiertelnych, jak to mówili Rangersi. Podróż, gdzie „wkradli się” do szkoły z High School Musical, sprawdzali czy Wielkie Solniska są naprawdę słone, gdzie zamarzali w nocy pomimo tego, że pod nimi był superwulkan (Yellowstone), oraz gdzie kąpali się w Tahoe Lake, a dwie godziny później lepili bałwana ze śniegu w Kalifornii.