Strona główna Events - ACK Alternator Film Mediaucze(L)ni: LO I STAŁO SIĘ. ZADUMA NAD ŚWIATEM W SIECI
film Lo i stało się W.Herzogfilm Lo i stało się W.Herzog

Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

Inni Organizatorzy

Jana Bażyńskiego 4

kwi 12 2024

WSTĘP WOLNY

Mediaucze(L)ni: LO I STAŁO SIĘ. ZADUMA NAD ŚWIATEM W SIECI

Pokaz filmu: LO I STAŁO SIĘ. ZADUMA NAD ŚWIATEM W SIECI w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Studenckiej „Mediaucze(L)ni”

reż. Werner Herzog, 2016, USA, 98 min.

WSTĘP WOLNY

Legendarny dokumentalista Werner Herzog, który ma swoim koncie nominację do Oscara, w najnowszym filmie bierze na warsztat internet – od jego początków do najbardziej oddalonych zakątków. Podróż zaczyna od samych źródeł cyfrowej rewolucji – znajdujemy się w pokoju na Uniwersytecie Kalifornijskim, skąd w 1969 roku został wysłany pierwszy mail. Herzog udowadnia, że moment, w którym internet zacznie „śnić sam o sobie” jest już bardzo bliski. Prowadzi widzów poprzez szereg prowokacyjnych rozmów, które pokazują, w jaki sposób internet przekształcił praktycznie wszystkie elementy realnego świata – od biznesu, przez edukację, podróże kosmiczne, po opiekę zdrowotną i w końcu osobiste relacje. Jeden z naukowców pokazuje, jak wygląda wyobraźnia robota, i zadaje niewygodne pytanie: czy otoczeni inteligentnymi maszynami na pewno będziemy wciąż potrzebowali towarzystwa drugiego człowieka?