Otwarte warsztaty IMPRO
Być może ktoś chciałby mnie zapytać: „Czy pan nigdy nie może być poważny?”. Odpowiadam: „Nie.” /Kurt Vonnegut
Teatr Improwizacji działa w Akademickim Centrum Kultury od 2008 roku. Swoich sił spróbowały w setki studentów najróżniejszych kierunków – bo nie liczy się, co w życiu robisz, tylko czy chcesz w sobie odnaleźć iskrę szaleństwa. A zapewniam, że każdy ją ma.
Uczestnicy zajęć będą w naturalny i spontaniczny sposób pobudzać swoją kreatywność i otwierać się na ludzi, tworząc na poczekaniu wymyślane sceny, budując z niczego światy i postaci, będą przy tym pysznie się bawić, szkolić się aktorsko, nabywać swobody i pewności siebie (na scenie i w życiu). W tym roku, poza klasycznymi krótkimi formami, znanymi m.in z programu „Whose Line Is It Anyway”, skupimy się tworzeniu dłuższych, fabularnych form impro. Słownik teatru określa improwizacje jako „działanie artystyczne łączące moment kreacji i wykonania”- KREUJMY WIĘC!
Warsztaty prowadzi Małgorzata Różalska (Róża) – improwizatorka i trenerka z Gdyni. Impro zajmuje się od 2004 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce. Poza impro życiem, ukończyła Reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej, Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim, i uwielbia mieszać wszystkie swoje sztuki z impro. Prowadzi własną firmę Rozaart, jest polską Impro Mamą i pisze bloga o impro www.rozalska.com . Jest w zarządzie międzynarodowej grupy impro Ohana i podbija świat, na przykład na Improvention w Canberze, Seattle International Festival of Improv, IMPRO Amsterdam, IMPRO Berlin, Sacrebleu! w Strasburgu, Mt.Olymprov w Atenach, BIG IF w Barcelonie, Improfestival w Moguncji, Improfestival Salento i WIP w Piombino we Włoszech, VIA Conference w Budapeszcie. Uczyła w takich krajach jak Australia, Hiszpania, Holandia, Belgia, Niemcy, Włochy, Dania, Estonia, Łotwa, Węgry, Bułgaria. Jest impro nerdem, uczy się od nauczycieli z całego świata i nigdy nie przestanie. W impro poszukuje wolności, przygody i zawsze chce więcej.
[aigpl-gallery-slider id=”16686″]
START:
Kiedy: 08.10, 18.00 – 19.30 (Od następnych zajęć podział wygląda tak – 17.30-19.15 grupa podstawowa, 19.15-21.00 grupa zaawansowana. Zajęcia trwają do czerwca)
Gdzie: Akademickie Centrum Kultury, Uniwersytet Gdański, Wita Stwosza 58, sala 41. (po drugiej stronie torów tramwajowych od kampusu w Oliwie).
Warsztaty dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, po okazaniu legitymacji wstęp bezpłatny.
Grafika: Kamila Rondo