Strona główna Events - ACK Alternator Film Spotkania autorskie PO MIŁOŚĆ / POUR L’AMOUR – spotkanie z Jowitą Budnik i Andrzejem Mańkowskim

Organizator

DKF
DKF
Email
dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
DKF MIŁOŚC BLONDYNKI

Lokalizacja

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

Więcej informacji

wydarzenie FB
Kod QR

Data

gru 02 2021
Zakończone!

Czas

18:30

PO MIŁOŚĆ / POUR L’AMOUR – spotkanie z Jowitą Budnik i Andrzejem Mańkowskim

Dobre, bo polskie: PO MIŁOŚĆ / POUR L’AMOUR
reż. Andrzej Mańkowski, 2021, Polska, 90 min.

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI: JOWITĄ BUDNIK I ANDRZEJEM MAŃKOWSKIM

▪ Prowadzenie spotkania – Krystyna Weiher – Sitkiewicz

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wybitną aktorką teatralną i filmową JOWITĄ BUDNIK, której kreacje na srebrnym ekranie Plac Zbawiciela, Papusza, czy Ptaki śpiewają w Kigali zapadały głeboko w pamięć widzów oraz na stałe wpisąły się w historię kinematografii polskiej . Drugim gościem pokazu specjalnego będzie reżyser ANDRZEJ MAŃKOWSKI, którego pełnometrażowy debiut fabularny PO MIŁOŚĆ / POUR L’AMOUR obejrzymy tego wieczoru.


PO MIŁOŚĆ / POUR L’AMOUR
reż. Andrzej Mańkowski, 2021, Polska, 90 min.

Kameralny dramat psychologiczny, którego akcja rozgrywa się współcześnie na polskiej wsi. Emocjonujący koktajl z alkoholu i miłości, wzmocniony odwiecznym wezwaniem „nigdy się nie poddawaj!”

Marlena (47 l.) zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm jej męża Zbigniewa (50 l.). Za pośrednictwem Internetu poznaje Senegalczyka Bruna (47 l.), który przywraca Marlenie poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku.

Film dotyka problemu przemożnego dziś wpływu nowych technologii na życie ludzi. Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera.


𝗝𝗢𝗪𝗜𝗧𝗔 𝗕𝗨𝗗𝗡𝗜𝗞

Jowita Budnik z domu Miondlikowska (ur. 28 listopada 1973 w Warszawie) – polska aktorka telewizyjna i filmowa, laureatka Orła za pierwszoplanową rolę w filmie Plac Zbawiciela.

Jest wychowanką młodzieżowego ogniska Machulskich przy Teatrze Ochota oraz absolwentką VII LO im. J. Słowackiego i Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Na ekranie zadebiutowała w wieku 12 lat w Kochankach mojej mamy Radosława Piwowarskigo. Dużą popularność przyniósł jej udział w pierwszej polskiej telenoweli W labiryncie, w której wcieliła się w postać zbuntowanej pasierbicy jednego z głównych bohaterów, odtwarzanego przez Marka Kondrata.

W latach 90. grała role epizodyczne w filmach polskich i francuskich oraz w wielu serialach, a także gościnnie występowała w Teatrach Ochoty i Powszechnym. W tym czasie zatrudniła się również w Agencji Aktorskiej Jerzego Gudejki, gdzie pracuje do dziś[kiedy?]. Jest agentką m.in. Andrzeja Chyry.

Przełomem w jej życiu zawodowym było spotkanie z Krzysztofem Krauzem, który w 2000 roku obsadził ją w jednej z głównych ról w swoim telewizyjnym filmie Sieć z cyklu Wielkie rzeczy. Wystąpiła również – w epizodach – w jego Długu oraz Moim Nikiforze.

W 2005 Krauze oraz Joanna Kos-Krauze z myślą o niej napisali scenariusz filmu Plac Zbawiciela. Budnik zagrała kobietę upokarzaną i gnębioną przez męża i teściową. Jej rola spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem większości krytyków oraz jurorów 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którzy przyznali jej nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską. W listopadzie 2013 ukazał się nowy film Joanny i Krzysztofa Krauzego Papusza, gdzie zagrała tytułową rolę.

Jest żoną dziennikarza radiowego Jarosława Budnika oraz starszą siostrą aktora i konsultanta ds. samochodowych Kamila Miondlikowskiego.

𝗔𝗡𝗗𝗥𝗭𝗘𝗝 𝗠𝗔𝗡́𝗞𝗢𝗪𝗦𝗞𝗜

Andrzej Mańkowski – 48 lat; reżyser, scenarzysta i producent filmowy; autor filmów dokumentalnych (m.in. „Dzieci dzwonią”), fabularnych (m.in. „Po miłość / Pour l’amour”), reportaży i programów tv (m.in. „Pianobus Tomka Stroynowskiego”), także sztuk teatralnych (m.in. „Być jak Krzysztof Krawczyk”). Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureat nagrody Galion Gdyński. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Mieszka w Gdyni.


Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

  • karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Wydarzenie zostało zakończone.