Strona główna Events - ACK Alternator Festiwal Film Pokaz Najlepszych Niezależnych Filmów Krótkich GRAND OFF

Organizator

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@ug.edu.pl

Lokalizacja

Klubokawiarnia Index
Gdańsk, Polanki 66
Kategoria
Kod QR

Data

wrz 23 2021
Zakończone!

Czas

18:00 - 21:00

Pokaz Najlepszych Niezależnych Filmów Krótkich GRAND OFF

Pokaz najlepszych filmów niezależnych GRAND OFF to cykl trzech czwartkowych spotkań ze zwycięskimi produkcjami audiowizualnymi festiwalu GRAND OFF. Na pokazie przedstawione zostaną wybrane zwycięskie filmy z 14 edycji festiwalu. Oprócz wspomnianej prezentacji filmów, w programie spotkań przewidziane są także panele dyskusyjne z gośćmi specjalnymi, o których informacje zostaną podane wkrótce w poście tego wydarzenia. Podczas wydarzenia będzie można również wziąć udział w losowaniu nagród, którego szczegóły mogą Państwo poznać poprzez śledzenie aktualności na temat wydarzenia. Podczas wszystkich trzech spotkań dostępny będzie dla uczestników bezpłatny catering. Udział w pokazach jest bezpłatny.

Spotkania odbędą się kolejno 9, 16 oraz 23 września 2021.

Miejsce: Klubokawiarnia Index.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu AlterProjekt organizowanego przez Akademickie Centrum Kultury UG „ALTERNATOR”.

Partnerami wydarzenia są: Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator”, Klubokawiarnia Index, Fundacja Cinema Art oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Organizatorami festiwalu GRAND OFF są Fundacja Cinema Art oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. To właśnie tym instytucjom zawdzięczamy możliwość obejrzenia zwycięskich filmów festiwalu.

„(…)GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w ubiegłym roku odbyła się 1 grudnia.(…)” – grandoff.eu

Wydarzenie zostało zakończone.