Strona główna Events - ACK Alternator Film Pokaz przedpremierowy: WILKOŁAK + dyskusja po filmie Pamięć o Zagładzie 2.0

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 21 2019

10 zł/ 15 zł

Pokaz przedpremierowy: WILKOŁAK + dyskusja po filmie Pamięć o Zagładzie 2.0

Pokaz przedpremierowy : WILKOŁAK + dyskusja po filmie Pamięć o Zagładzie 2.0

reż. Ardian Panek, Polska, Holandia, Niemcy, 2018, 88 min.

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

[content_block id=13899 slug=karnety-dkf-20172018]