Strona główna Events - ACK Alternator Menażki Menażki-program Wydarzenie odwołane -Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem

Menażki
menazki@ug.edu.pl

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 28 2020

Dzień 2,
Odwołane

Wydarzenie odwołane -Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem

WAŻNY KOMUNIKAT!
Z przykrością informujemy w związku z zarządzeniem nr 20/R/20 Rektora Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 10 marca 2020 roku w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 wszelkie wydarzenia zostają zawieszone do odwołania. Pozdrawiamy i życzymy zdrowia🙂 Na bieżąco będziemy informować o sytuacji i planowanym nowym terminie wydarzenia.

Wydarzenie w ramach Studenckich Spotkań Podróżniczych – Menażki 2020

Arkady Paweł Fiedler zabierze nas w podróż przez Afrykę Zachodnią, z Kapsztadu do Europy. Będzie to podróż nietypowa i pionierska w swoim charakterze, gdzie Afryka jest mocno obecna ale nie jest na pierwszym planie. W centrum uwagi jest samochód, który jako pierwszy „elektryk” w historii pokonuje kontynent afrykański. Jest to opowieść o podróży gdzie ważna jest droga i zasięg samochodu, gdzie ważny jest prąd i gniazdko elektryczne, gdzie ważni są mieszkańcy Afryki bez których nie miałaby ona szans na powodzenie. Arkady Paweł Fiedler – Podróżnik, pasjonat dalekich wypraw samochodowych, producent filmów podróżniczych, autor, mówca publiczny. Od wielu lat oddaje się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Pomysłodawca i organizator wypraw samochodowych oraz projektu filmowo-podróżniczego PoDrodze, w 2009 r. – PoDrodze – Maluchem wzdłuż granic Polski, w 2014 r. – Maluchem przez Afrykę (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), w 2016 r. – Maluchem przez Azję. Organizator projektu Electric Explorer African Challenge 2018 – pierwszej w historii podróży samochodem elektrycznym wzdłuż kontynentu afrykańskiego (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic).