Lokalizacja

ACK Alternator
Wita Stwosza 58
Kategoria
Kod QR

Data

paź 10 2019
Zakończone!

Czas

17:00 - 18:30

Teatr Tańca – nabór

KIOSK RUCHU- nabór na zajęcia Teatru Tańca

Zapraszamy wszystkich pasjonatów tańca na wyjątkowe zajęcia Teatru Tańca Kiosk Ruchu działającego przy ACK ALTERNATOR UG. To już trzeci sezon działalności grupy dlatego w tym roku odbędzie się nabór do dwóch grup zaawansowania: podstawowej oraz średnio zaawansowanej.
Zajęcia Teatru Tańca łączą w sobie elementy techniki tańca współczesnego z improwizacją. Poprzez naukę konkretnych sekwencji ruchowych uczestnicy wprowadzeni zostaną w świat techniki tańca współczesnego. Nie poprzestaniemy jednak tylko na nauce choreografii. Część zajęć poświęcona będzie improwizacji, która doskonale rozbudza twórczy i ruchowy potencjał. Istotnym elementem zajęć będzie wydobycie świadomego wyrazu artystycznego uczestników, z uwzględnieniem ich indywidualnych cech. Efekt wspólnej pracy zwieńczy przedstawienie taneczne. Zajęcia skierowane są dla osób początkujących- pragnących poznać bliżej taniec współczesny oraz dla tych, którzy mają już doświadczenie sceniczne i ruchowe. Serdecznie zapraszamy
Nabór do obydwu grup odbędzie się 10 października 2019 o godz: 17:00-18:30 w ACK Alternator ( sala 41). Wszelkie info pod nr: 661 071 145

 

Prowadzenie:

Aleksandra Konieczna ( w zastępstwie)
Tancerz i instruktor tańca współczesnego, jazz’u, modern jazz’u, tańców latynoamerykańskich oraz szeroko pojętej pracy z ciałem. Intensywną edukację taneczną rozpoczęła w roku 2001 uczęszczając na liczne warsztaty w kraju i za granicą oraz współpracując z trójmiejskimi szkołami tańca . Jej rozwój taneczny w trakcie pobytu we Francji w latach 2009-2013 zaowocował współpracą z francuskimi choreografami i udziałem w licznych projektach tanecznych. Obecnie, po powrocie do kraju, współpracuje z trójmiejskimi szkołami tańca jako instruktor tańca w technice modern jazz, tańca współczesnego i improwizacji ruchowej. Okazyjnie współpracuje również z tancerzami trójmiejskiej sceny tanecznej, organizuje i współorganizuje warsztaty z choreografii oraz kontaktu i improwizacji nie tylko dla tancerzy, ale również osób ogólnie zainteresowanych pracą z ciałem i ruchem, jak np. z aktorami, seniorami, mamami z dziećmi. Zrealizowane projekty to między innymi: „Konstelacje” – spektakl stworzony we współpracy z Agatą Gregorkiewicz i Danutą Chmielewską, „Botanic Body” – performance taneczny zaprezentowany w przestrzeni Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku z okazji AAF Festival 2017, „Jasno czyli ciemno” – gościnny udział w spektaklu Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego, 2-letnia współpraca z kompanią Cie Incidence Bastiena Nozeran’a w Paryzu, projekt „‘Peche capital’ kompanii Art’Corps’ (Francja).

Agata Gregorkiewicz
Absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu notacji Benesh’a w paryskim konserwatorium ( CNSMDP). Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce i za granicą. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej CHOREOGRAFII W CENTRUM w warszawskim Centrum w Ruchu. T Współautorka spektaklu: „SerdUCHA”- projektu tanecznego z osobami niesłyszącymi realizowanego w ramach Sceny Otwartej w trakcie VI Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Tarnowie. W 2017 otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska na realizację projektu tanecznego w przestrzeni miejskiej Parku Oruńskiego: „Ogród Braci Kerlów”. Współtwórczyni performansu “Ciało Botaniczne” prezentowanego w ramach Festiwalu AAF. W 2018 współtworzyła spektakl pt: KONSTELACJE prezentowany w ramach Trójmiejskiej Sceny Tańca.
Prowadząc zajęcia z tańca współczesnego, improwizacji oraz tańca terapeutycznego współpracuje m in z: Uniwersytetem Gdańskim, Stowarzyszeniem Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, Instytutem Kultury Miejskiej, Gdańskim Archipelagiem Kultury, WCK w Wejherowie, Festiwalem Świat Mało Znany i innymi. Autorka inicjatywy Rusz Duszę- w ramach której prowadzi zajęcia taneczne. Pracuje z różnymi grupami wiekowymi: z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i seniorami jak również z osobami niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie. W trakcie pracy korzysta ze swojej wiedzy na temat tańca współczesnego, tańca terapeutycznego oraz improwizacji.
.

Wydarzenie zostało zakończone.