Strona główna Events - ACK Alternator UG Talks - Slam Naukowy TRANSMISJA UG Talks. Slam Naukowy – odsłona 3

ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl

link do wydarzenia

cze 09 2021

TRANSMISJA UG Talks. Slam Naukowy – odsłona 3

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator” zaprasza na trzecią edycję UG Talks. Slam Naukowy!
Podczas transmisji będziecie mogli oglądać wystąpienia naszych prelegentów i głosować na najlepsze z nich. Już 9 czerwca o godzinie 18:30 wystąpią:

• Tomasz Cekała
  • Agata Pokojska
  • Piotr Zdziarstek

Transmisja odbędzie się na stronie głównej wydarzenia oraz na stronie Akademickiego Centrum Kultury ACK Alternator UG:

Czym jest UG TALKS?

UG Talks jest propozycją skierowaną do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, pozwalającą na pokazanie ich badań szerszej publiczności. Wydarzenie jest inspirowane formułą slamów poetyckich, czyli publiczną rywalizacją poetów-performerów oraz formatem spotkań naukowych TEDx. Slam naukowy UG Talks zachęca doktorantów i studentów do zaprezentowania swoich tematów naukowych w sposób prosty i przyjemny dla widza, o którego głosy rywalizują. Konkurs w swoim założeniu łączy popularnonaukową formułę wystąpień prelegentów z potencjałem edukowania interdyscyplinarnego – stwarzając pole do debaty nad zagadnieniami z różnych dziedzin.

Poprzez UG Talks chcemy zainteresować nauką również odbiorcę spoza murów akademii, proponując widzowi unikalne spotkanie z nowościami z różnych dziedzin, dopełnionych atrakcyjnym, performatywnym formatem. Dla występujących Slam naukowy jest okazją do pokazania wyników swojej pracy, trenowania umiejętności publicznego przemawiania, nawiązania nowych kontaktów, oraz, w przypadku docenienia przez widzów i jury – otrzymania nagrody.

UG Talks jest zaplanowany w formie cyklicznego konkursu na najlepsze wystąpienie, oceniane w takich kategoriach jak zawartość merytoryczna, przejrzystość i styl prezentacji, umiejętności retoryczne prelegenta czy oryginalność pomysłu. Występujący mają tylko 15 minut na zaskarbienie sobie uwagi publiczności i zwięzłą prezentację wybranego (zgłoszonego wcześniej) tematu! Dopuszczalne jest użycie prezentacji wizualnych, rekwizytów, modeli oraz innych elementów wspomagających proces przekazywania treści.
Na semestr letni 2021 planowane są 3 odsłony UG Talks (w marcu, kwietniu i maju) oraz wielki finał (w czerwcu), podczas którego zwycięzcy poprzednich konkursów zmierzą się w ostatecznym starciu na najlepszą prezentację.

Nagrodą dla najlepszego referatu spotkania jest 500 zł do wydatkowania na cele naukowe, a dla zwycięzcy spotkania finałowego 2000 zł.

Jak działa Slam naukowy Online?

– Prelegenci przesyłają nagrania GOTOWYCH PREZENTACJI. My tworzymy wydarzenie, podczas którego wyświetlamy nadesłane prezentacje.
– Każdy występ ograniczony jest do 15 minut, w trakcie których prelegent prezentuje swój temat.
– Widzowie mogą głosować na wybrane prezentacje w trakcie transmisji, za pomocą formularza do głosowania online. Jury podejmuje ostateczną decyzję o wyłonieniu zwycięzcy biorąc pod uwagę również głosy widzów.

Zwycięzca jest ogłaszany na stronie ACK „Alternator” oraz na stronie wydarzenia po zakończeniu transmisji i podliczeniu głosów.