Strona główna Events - ACK Alternator Menażki-program Tymon Pastucha – „Bałtycka Odyseja Rowerowa”

Menażki
menazki@ug.edu.pl

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 27 2020

Tymon Pastucha – „Bałtycka Odyseja Rowerowa”

[content_block id=18877]

Wyprawa rowerowa rozpoczynająca się w Szczecinie, a kończąca się w Suwałkach może nie zrobić specjalnego wrażenia. Chyba, że trasa prowadzi trochę naokoło, bo przez: Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę, a licznik na mecie wskazuje ponad 2 i pół tysiąca kilometrów. Opowiem o tym jak Okrążyć Bałtyk Rowerem w Sandałach, spędzając ponad 3 tygodnie w podróży utkanej barwnymi nićmi przygód, odwiedzając 8 państw i 7 stolic, wydając przy tym tylko po około 1000 złotych na osobę (choć i tak dużo jak na studentów). W drodze spędzając wszystkie noce pod gołym niebem (w namiocie, w hamaku, czasem tylko na karimacie pod gwiazdami) z wyjątkowymi postojami pod dachem u znajomych w Sztokholmie i Wilnie. Niezwykła podróż, w której razem z Jarkiem mieliśmy okazję poznać naszych zamorskich sąsiadów (przede wszystkim osobiście), spotkać najbardziej znaną Szwedkę, złapać dętkę w samym sercu Fińskich lasów i podziwiać na niezachodzące słońce nad Archipelagiem Alandzkim.