Strona główna Events - ACK Alternator Prelekcje UG Talks - Slam Naukowy UG Talks. Slam naukowy Online – zgłoszenia

Organizator

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@ug.edu.pl

Lokalizacja

Sala teatralna
Kampus UG Neofilologia, Wita Stwosza 51, Gdańsk
Kod QR

Data

lut 10 2021
Zakończone!

Czas

08:00 - 18:00

UG Talks. Slam naukowy Online – zgłoszenia

Zgłoś się, przygotuj wystąpienie i wygraj 500 zł za referat spotkania i 2000 zł za najlepsze wystąpienie finałowe!


Pierwszy slam naukowy na UG!


Z uwagi na panujące obostrzenia UG Talks przenosi się do świata wirtualnego. Co to oznacza? Nie zmieniają się założenia wydarzenia (15 minutowe konkursowe prezentacje) – a jedynie jego formuła i zasięg. O szczegółach przeczytacie poniżej, w sekcji Online.

Co to jest UG TALKS?
UG Talks jest propozycją skierowaną do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, pozwalającą na pokazanie ich badań szerszej publiczności. Wydarzenie jest inspirowane formułą slamów poetyckich, czyli publiczną rywalizacją poetów-performerów oraz formatem spotkań naukowych TEDx. Slam naukowy UG Talks zachęca doktorantów i studentów do zaprezentowania swoich tematów naukowych w sposób prosty i przyjemny dla widza, o którego głosy rywalizują. Konkurs w swoim założeniu łączy popularnonaukową formułę wystąpień prelegentów z potencjałem edukowania interdyscyplinarnego – stwarzając pole do debaty nad zagadnieniami z różnych dziedzin.
Poprzez UG Talks chcemy zainteresować nauką również odbiorcę spoza murów akademii, proponując widzowi unikalne spotkanie z nowościami z różnych dziedzin, dopełnionych atrakcyjnym, performatywnym formatem. Dla występujących Slam naukowy jest okazją do pokazania wyników swojej pracy, trenowania umiejętności publicznego przemawiania, nawiązania nowych kontaktów, oraz, w przypadku docenienia przez widzów i jury – otrzymania nagrody.
UG Talks jest zaplanowany w formie cyklicznego konkursu na najlepsze wystąpienie, oceniane w takich kategoriach jak zawartość merytoryczna, przejrzystość i styl prezentacji, umiejętności retoryczne prelegenta czy oryginalność pomysłu. Występujący mają tylko 15 minut na zaskarbienie sobie uwagi publiczności i zwięzłą prezentację wybranego (zgłoszonego wcześniej) tematu! Dopuszczalne jest użycie prezentacji wizualnych, rekwizytów, modeli oraz innych elementów wspomagających proces przekazywania treści.
Na semestr letni 2021 planowane są 3 odsłony UG Talks (w marcu, kwietniu i maju) oraz wielki finał (w czerwcu), podczas którego zwycięzcy poprzednich konkursów zmierzą się w ostatecznym starciu na najlepszą prezentację.
Nagrodą dla najlepszego referatu spotkania jest 500 zł do wydatkowania na cele naukowe, a dla zwycięzcy spotkania finałowego 2000 zł.
Jak działa Slam naukowy Online?

 • Prelegenci występują na Sali Teatralnej Neofilologii UG, a każde ze spotkań zostaje nagrane i następnie transmitowane na stronie wydarzenia oraz na stronie ACK „Alternator”
 • Każdy występ ograniczony jest do 15 minut, w trakcie których prelegent prezentuje swój temat. Czas na wystąpienie kończy się wraz z wybrzmieniem umówionego dźwięku.
 • Po występie następuje 5 minut przeznaczonych na zadawanie pytań przez Jury.
 • Widzowie mogą głosować na wybrane prezentacje w trakcie transmisji, za pomocą formularza do głosowania online. Zwycięzca nagrody miesiąca jest wybierany głosami widzów, natomiast zwycięzca finału głosami Jury. Zwycięzca jest ogłaszany na stronie ACK „Alternator” oraz na stronie wydarzenia po zakończeniu transmisji i podliczeniu głosów.
  Jak się zgłosić?
  Z uwagi na formułę Online, proces zgłoszeniowy został dopasowany do interaktywnego charakteru wydarzenia. W celu zgłoszenia prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (dostępny na naszej stronie, link poniżej) oraz krótkiego nagrania filmowego (max. 3 minuty), w którym opowiecie nam o waszym temacie.
  Formularz zgłoszeniowy powinien być wypełniony na komputerze i przesłany w edytowalnym formacie .doc., .dox., lub odt.
  Nagrania prosimy przesyłać pod postacią linku do dysku Google, wetransfer lub innego narzędzia umożliwiającego pobranie nagrania z serwera.
  Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wyboru kandydatów na prelegentów w zależności od treści merytorycznych zgłoszonego tematu.
  Zapraszamy do udziału studentów i doktorantów UG! (w roli prelegentów). Natomiast w roli publiczności całą społeczność akademicką oraz sympatyków UG. Przyjmujemy zgłoszenia od przedstawicieli WSZYSTKICH dyscyplin naukowych i kierunków studiów.
  Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie wydarzenia: [regulamin] Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza: [formularz] Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: ugtalks@ug.edu.pl

Wydarzenie zostało zakończone.