Strona główna Events - ACK Alternator Shalompolin Spotkania autorskie Mój mąż Żyd – spotkanie z Sylwią Borowską

Organizator

DKF
DKF
Email
dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
DKF MIŁOŚC BLONDYNKI

Lokalizacja

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55
Kod QR

Data

mar 23 2019
Zakończone!

Czas

18:30 - 20:00

Mój mąż Żyd – spotkanie z Sylwią Borowską

Sylwia Borowska
Mój mąż Żyd
Historie Polek w Izraelu

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG, Akademickie Centrum Kultury Alternator UG we współpracy z Towarzystwem Polsko-Izraelskim Wspólne Dziedzictwo Moreshet Meshutefet zaprasza na spotkanie autorskie z Sylwią Borowską w ramach szóstej edycji Shalom Polin – Gdańskiego Przeglądu Filmów o Tematyce Żydowskiej. Spotkanie poprowadzi Krystyna Weiher-Sitkiewicz.


Miłość bywa trudna, zwłaszcza gdy tak wiele was dzieli. Nie zrozumiesz, czym jest istniejące od 70 lat państwo Izrael, dopóki nie zakochasz się w mężczyźnie stamtąd. Tylko silne uczucie pozwoli wam przetrwać. Jego rodzina uszanuje ten wybór, ale zawsze będziesz gojką, a wasze dzieci nie będą Żydami. Przerwiesz łańcuch, którego ogniwa z takim mozołem dokładane są jedno za drugim od stuleci.
Ta książka to niezwykłe historie Polek, które poślubiły Izraelczyków i zamieszkały w Izraelu. Na urodzonego tam Żyda mówi się sabra (owoc opuncji). One rozgryzły go i poznały jego słodko-cierpki smak.


Sylwia Borowska – dziennikarka, która nałogowo wysłuchuje ludzkich historii. Pracowała przez lata w magazynach Viva!, Gala, Party, Zwierciadło, Pani, Flesz, dla których przeprowadziła setki wywiadów ze znanymi osobami. Wcześniej relacjonowała wydarzenia kulturalne w TVP oraz pracowała z Grzegorzem Jarzyną w jego Teatrze Rozmaitości. Swoją dziennikarską pasją chciała zarazić studentów dziennikarstwa warszawskiej SWPS. Zakochana w izraelskiej literaturze i muzyce wpadła w sidła jednego z mieszkających w Izraelu mężczyzn…
“Mój mąż Żyd” zmieni Twoje widzenie Izraela. Jeśli nigdy tam nie byłaś, a miałaś jakieś wyobrażenie o tym maleńkim państwie, to może ono zostać wywrócone do góry nogami. Ta książka jest prawdziwa do bólu. Autorka nie ubiera niczego w poprawnie politycznie słowa. Spisuje jedynie wyznania paru kobiet. Zdziwisz się ile praktycznych informacji i wskazówek na wyjazd do Ziemi (Nie)Świętej tu znajdziesz.
Znacznie więcej niż w najlepszych przewodnikach. 
Malka Kafka, z pochodzenia Żydówka, z pasji restauratorka, właścicielka sieci Tel Aviv Urban Food w Polsce.

Więcej info: www.shalompolin.ug.edu.pl

Wydarzenie zostało zakończone.