Obraz promujący pokaz filmu "Monument"

dkf@ug.edu.pl
Strona WWW
Kup bilet

Aula 1.43
Wydział Filologiczny UG, Gdańsk Wita Stwosza 55

Kup bilet

Następne wydarzenie

QR Code

Mar 14 2019

Koszt

10 zł/ 15 zł

Wieczór z Kinem: MONUMENT + spotkanie z reżyserką JAGODĄ SZELC

4. Wieczór z Kinem: MONUMENT + spotkanie z reżyserką JAGODĄ SZELC
reż. Jagoda Szelc, Polska, 2018, 90 min.

Pokaz przedpremierowy filmu Monument, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserką Jagodą Szelc w ramach 4. edycji Wieczór z Kinem, projektu organizowanego przez studentów Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG.

Monument to drugi, oczekiwany przez wielu widzów film Jagody Szelc, autorki Wieży. Jasnego dnia – zaskakującego debiutu, który zdobył dwie nagrody na festiwalu w Gdyni, a rok temu okazał się niespodziewanym przebojem kin studyjnych.
Monument to hipnotyczna i przerażająca opowieść o grupie studentów hotelarstwa, którzy późną nocą przybywają do tajemniczego hotelu, by odbyć w nim praktyki. Szybko okazuje się, że miejsce nie należy do zwyczajnych. Despotyczna menadżerka pozbawia bohaterów imion i zmusza ich do wykonywania niezrozumiałych czynności. Choć studenci orientują się, że coś jest nie tak, nie wiedzą, że w hotelu czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.
Monument był już pokazywany na festiwalu Nowe Horyzonty, a także na festiwalu w Gdyni, gdzie zdobył nagrodą w konkursie Inne Spojrzenie. Na obu imprezach cieszył się bardzo pozytywnymi opiniami widzów i krytyków.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury