Strona główna Events - ACK Alternator Film Wieczór z Kinem: MONUMENT + spotkanie z reżyserką JAGODĄ SZELC

Wydział Filologiczny UG
Aula 1.43, Gdańsk Wita Stwosza 55

mar 14 2019

10 zł/ 15 zł

Wieczór z Kinem: MONUMENT + spotkanie z reżyserką JAGODĄ SZELC

4. Wieczór z Kinem: MONUMENT + spotkanie z reżyserką JAGODĄ SZELC
reż. Jagoda Szelc, Polska, 2018, 90 min.

Pokaz przedpremierowy filmu Monument, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserką Jagodą Szelc w ramach 4. edycji Wieczór z Kinem, projektu organizowanego przez studentów Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG.

Monument to drugi, oczekiwany przez wielu widzów film Jagody Szelc, autorki Wieży. Jasnego dnia – zaskakującego debiutu, który zdobył dwie nagrody na festiwalu w Gdyni, a rok temu okazał się niespodziewanym przebojem kin studyjnych.
Monument to hipnotyczna i przerażająca opowieść o grupie studentów hotelarstwa, którzy późną nocą przybywają do tajemniczego hotelu, by odbyć w nim praktyki. Szybko okazuje się, że miejsce nie należy do zwyczajnych. Despotyczna menadżerka pozbawia bohaterów imion i zmusza ich do wykonywania niezrozumiałych czynności. Choć studenci orientują się, że coś jest nie tak, nie wiedzą, że w hotelu czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.
Monument był już pokazywany na festiwalu Nowe Horyzonty, a także na festiwalu w Gdyni, gdzie zdobył nagrodą w konkursie Inne Spojrzenie. Na obu imprezach cieszył się bardzo pozytywnymi opiniami widzów i krytyków.

[content_block id=13899 slug=karnety-dkf-20172018]