Strona główna Events - ACK Alternator SPOTKANIE AUTORSKIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM // Wisława Szymborska: kolaż gdański

Organizator

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych JANTAR

Współorganizatorzy

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@ug.edu.pl

Lokalizacja

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego
Kod QR

Data

03 paź 2023

Czas

17:30 - 18:30

Koszt

wstęp wolny

Etykiety

Spotkanie autorskie

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM // Wisława Szymborska: kolaż gdański

Michał Rusinek, dawny sekretarz Wisławy Szymborskiej, jak nikt umie opowiadać nie tylko o twórczości noblistki, ale także o jej zabawnych nawykach i niezwykłych pasjach. Na rozmowę zapraszamy we wtorek 3 października o godz. 17:30 do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego. Współorganizatorem spotkania jest kameralna księgarnio-kawiarnia „Książką i Kawą”.

Po spotkaniu, o godz. 19:00 odbędzie się spektakl „Szymborska: kolaż”, przygotowany przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego pod opieką Piotra Biedronia.

Projekt „Wisława Szymborska: kolaż gdański” ma na celu zainteresowanie szerokiego grona odbiorców twórczością poetki i potraktowanie jej jako inspirującego punktu wyjścia do dalszych indywidualnych poszukiwań. Decyzją Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Wisława Szymborska została patronką roku 2023, w którym przypada setna rocznica jej urodzin. Jest to doskonała okazja, by spopularyzować jej twórczość i osadzić ją w gdańskim kontekście. Elementami składowymi naszego projektu są: interaktywna wystawa, wykłady, warsztaty i spotkanie autorskie z sekretarzem poetki, Michałem Rusinkiem.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach programu Gdańsk Miasto Literatury.

wrzesień 2023
październik 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Tagi: