Strona główna Events - ACK Alternator Spotkania autorskie Szymborska kolaż gdański – SPOTKANIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych JANTAR

Inni Organizatorzy

ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego

paź 03 2023

Szymborska kolaż gdański – SPOTKANIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM

Szymborska kolaż gdański – SPOTKANIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM 3 października o godz. 17.30 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem książki Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej. Z autorem — wieloletnim sekretarzem Noblistki, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, literaturoznawcą i tłumaczem, rozmawiać będzie dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego Joanna Kamień. W trakcie spotkania i po nim będzie można nabyć książki Michała Rusinka i Wisławy Szymborskiej.

Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Gdański, ACK UG Alternator, Księgarnia Uniwersytecka i kawiarnia Książką i Kawą.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach programu Gdańsk Miasto Literatury.

Po spotkaniu, o godz. 19:00 odbędzie się spektakl „Szymborska: kolaż”, przygotowany przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego pod opieką Piotra Biedronia.

Projekt „Wisława Szymborska: kolaż gdańskima na celu zainteresowanie szerokiego grona odbiorców twórczością poetki i potraktowanie jej jako inspirującego punktu wyjścia do dalszych indywidualnych poszukiwań. Decyzją Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Wisława Szymborska została patronką roku 2023, w którym przypada setna rocznica jej urodzin. Jest to doskonała okazja, by spopularyzować jej twórczość i osadzić ją w gdańskim kontekście. Elementami składowymi naszego projektu są: interaktywna wystawa, wykłady, warsztaty i spotkanie autorskie z sekretarzem poetki, Michałem Rusinkiem.

Współorganizator:

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych JANTAR (sia-jantar.pl)

listopad 2023
październik 2023