Strona główna Events - ACK Alternator Chór UG Muzyka Akademicki Chór UG: Missa Gratiatoria

Akademicki Chór UG
chor@ug.edu.pl
AKADEMICKI CHÓR UG

Teatr Leśny
Jaśkowa Dolina 45, 80-286 Gdańsk

link do wydarzenia FB

cze 26 2021

Akademicki Chór UG: Missa Gratiatoria

26 czerwca (sobota) o godz. 20:00
Teatr Leśny we Wrzeszczu

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją Marcina Tomczaka oraz trio jazzowe: Dominik Kisiel (fortepian), Dominik Bukowski (wibrafon, instrumenty perkusyjne), Zuzanna Jargieło (celesta) zapraszają na koncert w pięknej scenerii Teatru Leśnego, na którym zaprezentują utwór Missa Gratiatoria komp. Leszka Możdżera.

Przygotowanie chóru: Marcin Tomczak, Aneta Majda, Filip Cieszyński.

Koncert rozpocznie instrumentalna improwizacja duetu Dominik Bukowski/Dominik Kisiel Duo, która wprowadzi słuchaczy w temat Mszy Jazzowej.

(Dominik Bukowski / Dominik Kisiel Duo – INTRODUKCJA)

„Missa Gratiatoria” Leszka Możdżera na chór, trio instrumentalne i baryton solo została napisana do łacińskiego tekstu mszy. Utwór składający się z sześciu części (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei) został skomponowany z okazji jubileuszu 35 lecia Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, a do jego prapremiery doszło w trakcie koncertu galowego w Polskiej filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina 16 września 2006 w Gdańsku.

W 2009 r. odbyła się premiera płyty Missa Gratiatoria, którą chór nagrał w studiu Radia Gdańsk. Producentem muzycznym był Leszek Możdżer, który zagrał na płycie partię celesty/syntezatora.

Organizatorzy wydarzenia:
Miasto Gdańsk, GAK Winda, Teatr Leśny, Akademicki Chór UG, Akademickie Centrum Kultury „Alternator”, Uniwersytet Gdański