Strona główna Events - ACK Alternator Chór UG Jubileuszowy koncert Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Akademicki Chór UG
chor@ug.edu.pl
AKADEMICKI CHÓR UG

Polska Filharmonia Bałtycka
Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

maj 28 2022

19:00

W sobotę 28 maja, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbył się koncert z okazji 75-lecia Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Tadeusza Tylewskiego. W czasie koncertu premierowo wybrzmiała inspirowana morzem kompozycja Anny Rocławskiej-Musiałczyk Tam i tu, wykonana przez dwa znakomite chóry: Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego oraz Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Tadeusza Tylewskiego.

W pierwszej części połączone zespoły wykonały Gaudeamus igitur, następnie każdy z chórów zaprezentował krótki recital a cappella. W drugiej części koncertu na scenie pojawili się uznani, wywodzący się z Trójmiasta, jazzmani: Mikołaj Trzaska (saksofon), Olo Walicki (kontrabas), Jacek Prościński (perkusja). Przy fortepianie zasiadła kompozytorka, Anna Rocławska-Musiałczyk. Połączone chóry (ponad stu śpiewaków) poprowadził Błażej Połom – dyrygent świętującego 75-lecie Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Niesamowita kompozycja muzyczna zamówiona specjalnie na jubileusz, do słów wiersza prof. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Bogdana Jaremina, została niezwykle entuzjastycznie przyjęta przez licznie zgromadzoną w Filharmonii Bałtyckiej publiczność, owacjom i zachwytom nie było końca. Atmosfera przyjaźni i dobrej współpracy, która towarzyszyła realizacji projektu oraz w trakcie koncertu, to piękna prognoza międzyuczelnianej kooperacji i wspólnych inicjatyw na najwyższym artystycznie poziomie. Akademicki Chór UG do występu przygotowali Aneta Majda oraz Filip Cieszyński, za organizację odpowiedzialna była Magdalena Niestoruk.