ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl

gru 19 2021

“Projekt Szuflada” – ebook!

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego “Alternator” posiada w swoim dorobku wiele pozycji wydawniczych: czasopismo naukowe „Panoptikum”, rocznik studencki „Przezrocze”, antologie „Proza życia” (powstałe przy okazji Konkursu Literackiego), kaszubski przekład „Ślubu” Witolda Gombrowicza, tomiki poezji Tadeusza Dąbrowskiego i Mariusza Więcka.

Do tego grona dołącza kolejna wyjątkowa pozycja – “Projekt Szuflada“, czyli zbiór niepublikowanych wcześniej tekstów których autorami są studentów kierunków filmowych oraz takich, które wymagają namysłu nad sztuką audiowizualną.

[3d-flip-book id=”19845″ ][/3d-flip-book]

Dwadzieścia jeden sekcji publikacji zostało podzielonych według nazwisk twórców, prezentując ich dokonania jako oddzielne zbiory – konstelacje znaczeń, odkryć naukowych i estetycznych oraz filmowych przeżyć. Wydawnictwo prezentuje oryginalny styl oraz język nadesłanych tekstów, tym samym podkreślając różnorodność podejść, warsztatów twórczych oraz wrażliwości autorów.

Tak zrealizowana publikacja pozwoliła ująć myśl studencką (wraz ze znamionami czasu, w którym owa postawała), a także udowodniła, że w ramach inspiracji kulturą filmową i medialną można tworzyć projekty oryginalne w treści oraz kształcie.

W publikacji przeczytamy i obejrzymy teksty, analizy, zdjęcia, rysunki, grafiki koncepcyjne, komiksy, inspiracje, proza i poezja, treatmenty, scenariusze, materiały przygotowawcze do filmu, kadry ze studenckich filmów, zdjęcia scenografii oraz inne materiały związane ze studiami filmoznawczymi na Uniwersytecie Gdańskim.

Nad publikacją pracował Studencki Zespół Organizacji Eventów, działający przy Akademickim Centrum Kultury „Alternator” UG.

Projekt Szuflada
Twórczość studentów kierunków filmowych