Strona główna Events - ACK Alternator Chór UG Prolog Opery Mefistole w PFB z udziałem Akademickiego Chóru UG

Akademicki Chór UG
chor@ug.edu.pl
AKADEMICKI CHÓR UG

Polska Filharmonia Bałtycka
Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

cze 23 2018

Prolog Opery Mefistole w PFB z udziałem Akademickiego Chóru UG

23. czerwca w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się II Koncert Promenadowy z udziałem Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, podczas którego chór z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz Chóru Dziecięcego „Canzonetta” wykona prolog do Opery Arrigo Boito pt. „Mefistofele” z XIX w.

Prolog, który usłyszymy w języku włoskim dotyczy zawartego pomiędzy Bogiem (reprezentowany przez chorus mysticus) a Szatanem w osobie Mefistofelesa zakładu o duszę człowieka. Zakład ten rozgrywa się na duszy wybranego w tym celu uczonego – Johanna Fausta.

Wystąpią:
Massimiliano Caldi – dyrygent
Mariusz Patyra – skrzypce
Adam Palka – bas
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod kierunkiem Marcina Tomczaka
(przygotowanie chóru – Prof. Marcin Tomczak, Aleksandra Zawada)
Chór Dziecięcy “CANZONETTA” OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku pod kierownictwem Teresy Pabjańczyk i Agnieszki Długołęckiej
Orkiestra Symfoniczna PFB
Konrad Mielnik – prowadzenie