Akademicki Chór UG
AKADEMICKI CHÓR UG

maj 02 2024

Sea the Music

Już 2 maja 2024 w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędzie się unikalny międzynarodowy projekt muzyczny chórów dwóch uczelni wyższych: Academic Male Choir of Tallinn University of Technology (Estonia) oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego. Dwa koncertujące na co dzień chóry spotkają się po raz pierwszy, aby wspólnie celebrować muzykę łączącą narody na koncercie pt. „Sea the Music”.

Ponad godzinny repertuar a cappella łączący piękno kultury muzycznej Estonii i Polski zwieńczy wspólne wykonanie utworu “Ave Maria” Franza Biebla. Chóry połączą siły i wspólnie wykonają znaną kompozycję, tworząc jeden zespół, a trójmiejska społeczność będzie miała okazję wysłuchać ponad 80-osobowego chóru polsko-estońskiego.

Maj 2024 jest również szczególną okazją do integracji zespołów z europejskich uczelni, bowiem koncert wpisze się w obchody 20-lecia akcesji Polski, Estonii i 8 innych krajów do Unii Europejskiej.

Koncert objęty został patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Gdańskiego oraz Ambasady Estonii w Warszawie.

02.05.2024 r. | godz.18:00

Instytut Kultury Miejskiej

Wstęp wolny na wydarzenie.

Organizatorzy: ACK UG „Alternator”, Akademicki Chór UG, Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej, Visit Gdańsk, Grupa Zdunek

Patroni medialni: Trójmiasto.pl, Magazyn Prestiż, Radio MORS, Przegląd Bałtycki, Eesti.pl