Strona główna Events - ACK Alternator Film Warsztaty scenariuszowe z Justyną Bilik

Aula 1.43, Wydział Filologiczno-Historyczny
ul. Wita Stwosza 55, Kampus UG

mar 09 - 10 2024

Film,

Warsztaty scenariuszowe z Justyną Bilik

Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki oraz Zakład Filmu i Mediów UG

zapraszają

studentki_ów Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej i Produkcji Form Audiowizualnych UG

na warsztaty scenariuszowe z Justyną Bilik

SCENA OTWIERAJĄCA, czyli trochę o filmowej obietnicy

Termin: 09 – 10.03.2024 r. (sobota – niedziela);

Miejsce: Sala 4.58, Wydział Filologiczny i Historyczny UG, Wita Stwosza 55,  80-308, Gdańsk Oliwa, Kampus UG

Liczba miejsc : 12 osób

Wstęp: Bezpłatny udział dla studentów kierunków Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej i Produkcji Form Audiowizualnych UG (zasady rekrutacji poniżej)

Zapraszamy osoby studenckie do udziału w warsztatach, podczas których nie tylko będziemy analizować filmowe sceny otwarcia, ale także popracujemy nad scenami nadesłanymi przez uczestniczki_ów.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć w nich udział?

Do 26-go lutego czekamy na sceny otwarcia waszych wymarzonych filmów. Mogą być napisane specjalnie na potrzeby warsztatów lub te, nad którymi już pracujecie. Mile widziane wszystkie gatunki filmowe.

Będziemy wspólnie oglądać i analizować filmy pierwszego dnia, a drugiego podzielimy się na dwie grupy i omówimy Wasze projekty.

Sceny, najchętniej w rozszerzeniu .pdf, ewentualnie .doc lub .dq (Drama Queen – darmowy program do pisania scenariuszy) przesyłajcie na adres e-mail hungryscreenwriters@gmail.com wpisując w temacie hasło „SCENA OTWIERAJĄCA”.

W ramach warsztatów przewidziano 12 miejsc. Osoby uczestniczące zostaną wybrane na podstawie nadesłanych scen.

Warsztaty poprowadzi Justyna Bilik – absolwentka scenariopisarstwa w Szkole Filmowej w Łodzi, scenarzystka filmu „Norwegian Dream” reż. Igor Leiv Devold, reżyserka krótkich filmów eksperymentalnych, np. „The Fractal show”; współautorka sztuki „Piękna Zośka” reż. Marcin Wierzchowski granej w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Organizatorzy: Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki, Zakład Filmu i Mediów UG,  ACK UG Alternator, Uniwersytet Gdański

Harmonogram warsztatów:

9.03 (sobota)

11.00-14.00 – wprowadzenie, analiza scen otwierających na przykładzie filmów

14.00-15.00 – przerwa na obiad

15.00 – 18.00 – analiza scen otwierających na przykładzie scenariuszy

10.03 (niedziela)

zajęcia w podgrupach

10.00 – 13.00 – analiza scen napisanych przez studentów (grupa I)

13.00-14.00 – przerwa na obiad

14.00 – 17.00 – analiza scen napisanych przez studentów (grupa II)

Podane godziny są orientacyjne i mogę ulec zmianie.

Kontakt: dkf@ug.edu.pl