+48 58 523 24 50
+48 58 523 24 50

DKF UG Miłość Blondynki

Najbliższy seans

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku przygotowuje szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na terenie Trójmiasta, realizowanych w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.

W  2009 roku otrzymał nominację do Nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy.  DKF jest laureatem Nagrody im. prof. Antoniego Bohdziewicza, przyznanej przez Polską Federację DKFów, w 2006 r.

Istotą DKF-u jest edukacja i promocja szeroko pojętej kultury filmowej, prezentowanie ambitnych, ciekawych dokonań światowej i rodzimej kinematografii. W oparciu o autorskie projekty prezentujemy cykle oryginalne, nietypowe zyskując przychylność publiczności. Nasza oferta filmowa skierowana jest do wszystkich miłośników dobrego kina !

Jednak obok roli edukacyjnej i czysto rozrywkowej staramy się otwierać ludziom oczy na problemy współczesnego świata. Pragniemy aby kino  idąc za współczesną humanistyką było swoistą soczewką opisującą dzisiejszą rzeczywistość . Chcemy aby widzowie przychodząc na nasze seanse uczyli się zadawać pytania, często niewygodnych i ustawiać się krytycznie wobec oferowanym im tematom i zagadnieniom. Poprzez kino chcemy dyskutować o zjawiskach współczesnego świata. Wychodząc poza  akademickie ramy otwieramy się na wszelkie tematy i formy oddziaływania pomiędzy widzem, sztuką filmową  i rzeczywistością.

Zatem jeśli kochasz kino bądź dopiero chcesz się w nim rozkochać, masz ochotę podyskutować, poznać ciekawych i pełnych pasji ludzi – zapraszamy na nasze seanse filmowe !!!  Bo dla nas najważniejsze to LUDZIE – KINO – PASJA !!!

Ekipa DKF UG Miłość Blondynki
kontakt:   dkf@ug.gda.pl

MIŁOŚĆ DO BLONDYNKI – KINO, LUDZIE, PASJA
film dokumentalny, 18 min.; prod. Polska (2014)
Zdjęcia: Mateusz Koldun, Michał Szagżdowicz
Montaż: Mateusz Koldun
Scenariusz: Mariusz Wirski
Realizacja:Paweł Biliński, Wanda Dittrich, Mariusz Hybiak, Mateusz Koldun, Marta Maciejewska, Mariusz Wirski
Produkcja: Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego ALTERNATOR

Zrealizowany przez członków DKF’u jubileuszowym film dokumentalny to wielogłos o klubie i projektach, które na zawsze pozostaną w pamięci organizatorów. Jest to także film o ludziach pełnych pasji, których łączy jedno – Miłość Blondynki.

Verified by MonsterInsights