Dyskusyjny klub filmowy UG "Miłość Blondynki"

Najbliższy seans

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku przygotowuje szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na terenie Trójmiasta, realizowanych w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.

W  2009 roku otrzymał nominację do Nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy.  DKF jest laureatem Nagrody im. prof. Antoniego Bohdziewicza, przyznanej przez Polską Federację DKFów, w 2006 r.

Istotą DKF-u jest edukacja i promocja szeroko pojętej kultury filmowej, prezentowanie ambitnych, ciekawych dokonań światowej i rodzimej kinematografii. W oparciu o autorskie projekty prezentujemy cykle oryginalne, nietypowe zyskując przychylność publiczności. Nasza oferta filmowa skierowana jest do wszystkich miłośników dobrego kina !

Jednak obok roli edukacyjnej i czysto rozrywkowej staramy się otwierać ludziom oczy na problemy współczesnego świata. Pragniemy aby kino  idąc za współczesną humanistyką było swoistą soczewką opisującą dzisiejszą rzeczywistość . Chcemy aby widzowie przychodząc na nasze seanse uczyli się zadawać pytania, często niewygodnych i ustawiać się krytycznie wobec oferowanym im tematom i zagadnieniom. Poprzez kino chcemy dyskutować o zjawiskach współczesnego świata. Wychodząc poza  akademickie ramy otwieramy się na wszelkie tematy i formy oddziaływania pomiędzy widzem, sztuką filmową  i rzeczywistością.

Zatem jeśli kochasz kino bądź dopiero chcesz się w nim rozkochać, masz ochotę podyskutować, poznać ciekawych i pełnych pasji ludzi – zapraszamy na nasze seanse filmowe !!!  Bo dla nas najważniejsze to LUDZIE – KINO – PASJA !!!


kontakt:   dkf@ug.gda.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Verified by MonsterInsights