Strona główna Events - ACK Alternator Sekcja Tańca Irlandzkiego i Szkockiego Zielone Céilí, czyli potańcówka irlandzka w Dzień Św. Patryka

Sekcja Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG
kontakt@trebraruna.pl
www

Paszcza Lwa
Kwietna 39, Gdańsk-Oliwa

Strona wydarzenia

mar 17 2023

15,00PLN

Taniec

Zielone Céilí, czyli potańcówka irlandzka w Dzień Św. Patryka

Sekcja Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG, Zespół Trebraruna i Paszcza Lwa zapraszają na Zielone Céilí z okazji dnia Św. Patryka, patrona Irlandii!
Czym jest céili? – Céili to tradycyjna irladzka potańcówka, na której miło spędza się czas ze znajomymi, a przede wszystkim się tańczy.
Czy można wziąć udział, jeśli nie potrafi się tańczyć? – Można, a nawet trzeba! Tańce na céili są tak skonstruowane, żeby każdy mógł się bawić.
Ale nie znam układów ani kroków! – Céili obsługuje prowadzący, który mówi, co i jak tańczymy. Wszystkich układów uczymy na bieżąco. Jedyne wymagania, to rozróżnianie prawej i lewej nogi oraz umiejętności liczenia do 4.
Czy potrzebuję mieć parę? – Absolutnie nie, większość układów jest obliczona tak, żeby w trakcie tańca jak najczęściej zmienić partnera/partnerkę.
Zabierz dobry humor i wygodne buty, i wpadaj poskakać w rytm celtyckiej muzyki!

start o godz. 19.00
Paszcza Lwa, Kwietna 39, Gdańsk-Oliwa
Wstęp: 15 zł (w cenie biletu voucher do baru).