SEKCJA TAŃCA IRLANDZKIEGO I SZKOCKIEGO UG

Celtyckie serce Uniwersytetu. Skupiamy ludzi, którzy kochają bodhrány i dudy, klify i wrzosowiska, muzykę i dobrą zabawę. Razem z nami wejdziecie w świat żywiołowego i pełnego wdzięku tańca uwielbianego przez ludzi na całym świecie.

U podstaw Sekcji stoją dwa zespoły: Animus Saltandi i Trebraruna. Oba zajmują się tradycyjnymi tańcami irlandzkimi i szkockimi i od wielu lat popularyzują celtycką kulturę w Trójmieście. Tancerze współpracują z certyfikowanymi instruktorami tańca szkockiego i irlandzkiego, należą do Scottish Official Board of Highland Dancing oraz polskiej filii McGahan Lees Irish Dance Academy, z sukcesami biorą udział w międzynarodowych zawodach.

Co możesz trenować na zajęciach Sekcji:

taniec irlandzki: soft, step irlandzki, tańce céili

taniec szkocki: highland dance, national dance, scottish country dance, tańce céilidh.

Poza wieloma tradycyjnymi formami tańca irlandzkiego i szkockiego tworzymy też własne choreografie z nowoczesnym twistem i humorem.

A co poza treningami? Nasi tancerze biorą udział w festiwalach związanych z kulturą celtycką (m.in. Festiwal “Celtycki Gotyk” w Toruniu), organizują też własne wydarzenia (Dzień Tańca UG, Yule Bal, warsztaty tańca) i taneczne imprezy (tzw. céilidh / céili). Mają możliwość szkolenia się na warsztatach i obozach i startów w międzynarodowych zawodach tańca. Poza tym spędzamy też sporo czasu świetnie bawiąc się we własnym towarzystwie 😉