Luiza Romanowska instruktorka zespołu Los Mariscos

Luiza Romanowska

Luiza Romanowska instruktorka zespołu Los Mariscos

Tancerka, instruktor tańca flamenco, miłośniczka kultury i sztuki Hiszpanii. Z wykształcenia archeolog i historyk sztuki.

Taniec flamenco zafascynował ją w 2009 roku. Pierwsze kroki stawiała we Wrocławiu u Grażyny Adamczyk-Lidtke jednej z prekursorek tańca flamenco w Polsce. Przez kolejne lata uczyła się w Szkole Flamenco Gato Verde w Gdańsku u Katarzyny Marchlewicz. Brała także udział w licznych warsztatach prowadzonych przez inne cenione polskie instruktorki Martę Dębską i Nadię Mazur. Od kilku lat wyjeżdża do kolebki tańca flamenco – Sewilli, gdzie uczy się w renomowanych szkołach tańca: Estudio de baile Alicia Marquez, Escuela Flamenco Manuel Betanzos, Ados Escuela De Flamenco Angel Atienza, Escuela Flamenca Juan Polvillo. Kształciła się pod okiem cenionych artystów – Manuela Betanzosa, Adeli Campallo, Andrésa Peñi, Pilar Ogalli, Angela Atienzy, La Choni i Mercedes Ruiz. Aby móc w pełni zrozumieć istotę muzyki flamenco uczy się również śpiewu, m.in. u Jesusa Sallabera Moliny.

Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się z innymi, prowadząc regularne zajęcia i warsztaty. Od 2012 r. jest instruktorem tańca w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, od 2014 r. prowadzi również stałe zajęcia w Gdańsku, m.in. w Szkole Flamenco Gato Verde.

Więcej na stronie: www.andalu.pl

Wszelkie pytania odnośnie zajęć można kierować pod numerem telefonu: Luiza 509 093 811, bądź mailowo: luiza.romanowska@gmail.com