Strona główna Events - ACK Alternator Chór UG KONCERT MUZYKI CHÓRALNEJ „BIEGUNY MUZYKI”

Akademicki Chór UG
chor@ug.edu.pl
AKADEMICKI CHÓR UG

Inni Organizatorzy

ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl

Sala Teatralna im. prof. Jerzego Limona
Wita Stwosza 51, 80-308 Gdańsk

mar 20 2024

KONCERT MUZYKI CHÓRALNEJ „BIEGUNY MUZYKI”

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zaprasza na koncert muzyki chóralnej pt. „Bieguny Muzyki” z okazji corocznego Święta UG. Tym razem mamy zaszczyt uświetnić obchody nadania Oldze Tokarczuk tytułu doktora honoris causa.

W repertuarze koncertu będą mogli Państwo odnaleźć kompozycje inspirowane rdzenną muzyką amerykańską, starowłoską oraz kulturą indonezyjską, ukraińską i ekwadorską.

Ponadto wybrzmiewać będą dźwięki muzyki polskiej, angielskiej i fińskiej do tekstów literackich Olgi Tokarczuk, Marii Konopnickiej czy Williama Shakespeare’a.

20 marca 2024 r. | godz. 19:00

Sala Teatralna im. prof. Jerzego Limona na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego.

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy serdecznie!