+48 58 523 24 50
+48 58 523 24 50

Teatr Tacka

TEATR TACK -a powstał z grupy studentów Uniwersytetu Gdańskiego z inicjatywy Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR działał od listopada 2012 do czerwca 2017.  Reżyserem i głównym prowadzącym był Janusz Gawrysiak – założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku.

Gawrysiak, nauczyciel wykładowca akademicki arto- terapeutą, organizatorem i kierownik artystycznym szeregu festiwali, warsztatów. Absolwent na Warszawskiej Akademii Teatralnej, na wydziale Wiedzy o Teatrze.

[loop category=tacka module=gallery ]

Kalendarium działalności

Hafez – Ten, który niesie Koran: Projekt teatralny Teatru Tacka

21 czerwca 2017 godzina 19.00 ACK UG Alternator sala 41 wstęp wolny Gdy całuję jej usta, to tak jakbym pił wino i zanurzał się w wodę, która jest wodą żywą. “Hafez – Ten, który niesie Koran” Teatr Tacka zaprasza na kilkuetapowy projekt artystyczno- kulturowy. Inspirowani twórczością legendarnego poety, chcemy nie tylko przygotować realizację sceniczną – chcemy też do tej realizacji się dobrze i uczciwie przygotować. Mamy nadzieję, że wspólnie z publicznością przeniesiemy się w świat Zaratustry, irańskich sufich i poezji. Pomogą nam w tym: dr inż. Hossein Ghaemi urodzony w Iranie wykładowca PG oraz poeta i podróżnik oraz lider zespołu Backpackers Orchestra, sygnatariusz “Alei Tolerancji”- Wojtek Heliński i aktorzy teatru Tacka. Opiekę artystyczną nad projektem roztoczyli: -reżysersko: Janusz Gawrysiak (ACK) -choreograficznie: Natalia Murawska (teatr Znak) Etapy realizacji projektu: – do 7 czerwca – Praca nad słowem – wierszami Hafeza z Shirazu – 14 czerwca – Spotkanie otwarte pt. Inspiracje. Translacje kultur. godz. 19.00 w sali ACK przy Wita Stwosza 58 – 19 czerwca – Derwisz – Praca zamknięta nad choreografią. (zamknięte dla widzów) – 21 czerwca – Pokaz realizacji pt. Hafez – Ten który niesie Koran. godz. 19.00 w sali ACK przy Wita Stwosza 58 Hafez to najbardziej ceniony i tajemniczy poeta Iranu. Jego życie przypada na XIV wiek. Urodził się w środkowym Iranie, w słynnym z ogrodów Szirazie. Po dziś dzień uchodzi za tego, który zajrzał za zasłonę oddzielającą nasz świat od świata tajemnic, a o tym, co tam zobaczył opowiada w swoich wieloznacznych wierszach.

0 komentarzy
teatra tacka spektakl forum

Teatr Forum

5 kwietnia 2017 godz. 19.00 sala 41 ACK UG Alternator Wita Stwosza 58 wstęp wolny Teatr Tacka powraca do korzeni, po raz kolejny mierząc się z formułą Teatru Forum. Będzie  improwizacja, będą emocje, nie może zabraknąć publiczności. Teatr Forum to interaktywna forma teatru, która daje możliwość „dopisania” dalszego ciągu spektaklu lub jego zmiany poprzez interwencje, które uczestnicy „widzowie – aktorzy” samodzielnie podejmują na scenie. Dzięki temu spektakle są nie tylko wydarzeniami artystycznymi, ale także okazją do rozwijania umiejętności społecznych uczestników. Teatr Forum pozwala na twórcze podejście do problemów społecznych, umożliwia analizę różnych punktów widzenia – różnych postaci – a zarazem poszukiwanie rozwiązań trudnych sytuacji. Tym razem pokarzemy 2 historie. A że opowieść ma swoje prawa jedna z nich ( Kopciuszek) jest oparta na faktach a druga (Tożsamość M), to całkowita blaga i zmyślenie.

0 komentarzy

Casting teatru Tacka

19 października 2014 godz. 18.00 sala prób 41 Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR Uniwersytetu Gdańskiego ul. Wita Stwosza 58   Wszystkich pasjonatów teatru oraz tych którzy nadal poszukują swojego celu zapraszamy an casting do teatru TACKA. TEATR TACK -a powstał z grupy studentów Uniwersytetu Gdańskiego z inicjatywy Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR w listopadzie 2012 roku. ALTERNATOR jest też instytucją opiekująca się teatrem. Reżyserem i głównym prowadzącym jest Janusz Gawrysiak – założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Gawrysiak,nauczyciel wykładowca akademicki arto- terapeutą, organizatorem i kierownik artystycznym szeregu festiwali, warsztatów. Student Warszawskiej Akademii Teatralnej, na wydziale Wiedzy o Teatrze.

0 komentarzy
Król Ubu - teatru tacka

IV Festiwal Teatrów Studenckich START

TEATR TACKA – KRÓL UBU Uniwersytet Gdański, Gdańsk Sobota, 23 Kwietnia, 17:30, Teatr Academia Mieszanka subkultury kibiców i specyficznie rozumianego patriotyzmu. Król Ubu to krzyczący jednym tchem „Bóg, Honor, Ojczyzna” i zaraz potem „Arka Gdynia, kurwa, świnia”. To właśnie on, Król Ubu, przejmie w surrealistycznym spektaklu przejmie stadion narodowy i uderzy na Moskwę. Marzenia się spełniają! Teatr TACKA to grupa istniejąca od trzech lat, prowadzona przez Janusza Gawrysiaka. Na swoim koncie mają spektakle takie jak Król Ubu oraz Transcendencję. Uprawiają też Teatr Społeczny zwany Forum. Reżyseria: Janusz Gawrysiak Obsada: Mateusz Lewandowski, Karol Prabucki, Paula Żochowska, Emilia Szydłowska, Natalia Chojnowska, Ariadna Piepiórka, Mikołaj Gano, Ewa Dołżycka, Piotr Borkowicz, Piotr Durczyński, Kamil Balcerczyk, Paulina Kampert, Natalia Świniarska, Krystian Patelczyk, Agata Banas

0 komentarzy

Forum – teatr TACKA

13 kwietnia 2016 godz.19:00, sala 41, ACK Alternator Zapraszamy na kolejny występ teatru TACKA. Tym razem Teatr Forum. Studenci po raz kolejny mierzą się z tą formą. To metoda pracy z grupą z pogranicza teatru i edukacji, stworzona przez brazylijskiego praktyka dramy, Augusto Boala. Podstawowym elementem Teatru Forum i tym, co odróżnia go od teatru w rozumieniu tradycyjnym, jest zezwolenie widowni na wejście na scenę. Spektatorzy, przejmując rolę głównego bohatera, badają dostępne alternatywy i trenują rozwiązania problemów zamieniając tym samym rolę z widza na aktora… W teatrze FORUM wszystko jest możliwe i niepowtarzalne, zaś przedstawienie staje się osobistą kreacją…Forum będzie dotyczyło m.in. obecnej dramatycznej sytuacji związanej ze sprawą uchodźctwa i konfliktów religijno -kulturowych.

0 komentarzy

Król Ubu

czyli „Władcy Północy” 9 grudnia 2015, godzina 19.00 ACK Alternator, Wita Stwosza 58 sala 41 reż. Janusz Gawrysiak Zapraszamy na najstarszy spektakl, który na swoim „afiszu” mają aktorzy Tacki. Ubu laureat ogólnopolskiego festiwalu „Epizod” w Krakowie, to przykład zadziornej satyry politycznej , charakterystycznej dla teatru studenckiego. Oto co pisano o spektaklu przed rokiem: Subkultura kibiców i specyficznie rozumiany patriotyzm tworzą niepowtarzalny koktajl. Na stadionach tłumy hołdujące zasadom plemiennym , plemiennym kodeksom honorowym, toczą ze sobą heroiczne boje. Narracja stadionowych patriotów przechodzi od knajpiano- knajackiej po niemalże biblijną. Taki właśnie jest nasz Ubu: krzyczący jednym tchem Bóg, honor ojczyzna……. To nasz Ubu krzyczy obraźliwe hasła na pogrzebach twórców demokracji, to ten „bohater” kopie Rosyjskich kibiców przed meczem na Euro 2012. To właśnie on w surrealistycznym spektaklu przejmie stadion narodowy i uderzy na Moskwę. Marzenia się spełniają! „Dzisiaj dodać należy, że Ubu będący typowym „Felietonem teatralnym” mówiącym o tym co tu i teraz, dziś jeszcze nie stracił na aktualności, chociaż z pewnością barbarzyństwo codzienności przerosło swoim straszliwym ciężarem tematy sprzed roku” Janusz Gawrysiak

0 komentarzy

Casting teatru Tacka

21 października 2014 godz. 18.30 sala prób 41 Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR Uniwersytetu Gdańskiego ul. Wita Stwosza 58 Wszystkich pasjonatów teatru oraz tych którzy nadal poszukują swojego celu zapraszamy an casting do teatru TACKA. TEATR TACK -a powstał z grupy studentów Uniwersytetu Gdańskiego z inicjatywy Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR w listopadzie 2012 roku. ALTERNATOR jest też instytucją opiekująca się teatrem. Reżyserem i głównym prowadzącym jest Janusz Gawrysiak – założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Gawrysiak,nauczyciel wykładowca akademicki arto- terapeutą, organizatorem i kierownik artystycznym szeregu festiwali, warsztatów. Student Warszawskiej Akademii Teatralnej, na wydziale Wiedzy o Teatrze.  

0 komentarzy

Transcendencje

(eksperyment performatywny) 13 października 2015 środa godzina 19.00 ACK UG Alternator sal 41   Transcendencja(z łac.transcendens-przekraczający) –filozoficzny termin mający wiele różnych, lecz spokrewnionych znaczeń. Kolejny spektakl realizowany przez teatr TACKA w reżyserii Janusz Gawrysiaka.  Celem projektu jest prezentacja sceniczna zdarzeń transcendentnych czyli tzw. cudów. Założeniem twórców spektaklu jest odtworzenie relacji osób, które brały udział w zdarzeniach poza normalnych, wcześniej jednak poddanych „obróbce” dramatycznej. Będą to : wywiady, materiały literackie, dokumenty prasowe i inne. Jaki będzie efekt tego eksperymentu? Osądźcie sami. Zapraszamy.

0 komentarzy

Transcendencje

(eksperyment performatywny) 27 maja 2015 środa godzina 19.00 ACK UG Alternator sal 41   Transcendencja(z łac.transcendens-przekraczający) –filozoficzny termin mający wiele różnych, lecz spokrewnionych znaczeń. Kolejny spektakl realizowany przez teatr TACKA w reżyserii Janusz Gawrysiaka.  Celem projektu jest prezentacja sceniczna zdarzeń transcendentnych czyli tzw. cudów. Założeniem twórców spektaklu jest odtworzenie relacji osób, które brały udział w zdarzeniach poza normalnych, wcześniej jednak poddanych „obróbce” dramatycznej. Będą to : wywiady, materiały literackie, dokumenty prasowe i inne. Jaki będzie efekt tego eksperymentu? Osądźcie sami. Zapraszamy.

0 komentarzy

Sukces TACKI w Krakowie

Szalenie miło jest nam poinformować, że TACKA ze spektaklem “Król Ubu” w reż. Janusza Gawrysiaka zdobyła PIERWSZE miejsce na festiwalu teatrów studenckich Epizod na Uniwersytecie Jagiellońskim. Gratulujemy!

0 komentarzy

Ubu Król na Epizodzie

0 komentarzy

Teatralne konfornatacje

ACK vs GSA 25 lutego 2015 godz: 19:00 ACK Wita Stwosza 58 p.109   Alternator zaprasza na spotkanie z dwoma teatrami. Teatr Tacka (ACK Alternator) i teatr Gdańskiej Szkoły Artystycznej pokażą po kilka etiud teatralnych. Będą to rodzaje felietonów teatralnych, krótkich form dramatycznych tworzonych na zasadzie “pisania na scenie” i wychodzących z konwencji teatru FORUM. Krótkie formy sceniczne dotykać będą aktualnych tematów i problemów opowiadając o tym “co tu i teraz”. Obiecujemy sporo satyry politycznej i obyczajowej. Publiczność oprócz tradycyjnej roli widza-odbiorcy wcieli się w rolę sędziego jurora wybierającego najlepsze przedstawienie. Publiczność wybierze najlepsze przedstawienie (najlepsze w walorach aktorskich, inscenizacyjnych ale też dramatycznych). Konfrontacja teatrów dwóch najaktywniejszych ośrodków teatru nieprofesjonalnego w trójmieście (ACK i GSA), będzie pierwszą tego rodzaju propozycją dla widowni studenckiej. Liczymy, że żywy, aktualny felieton podparty ciekawym, pełnym pasji aktorstwem i podlany sosem konfrontacji konkursowej z udziałem publiki spotka się z dobrym odbiorem i przejdzie do tradycji gdańskiej sceny studenckiej.  

0 komentarzy

Król Ubu

w wykonaniu Teatru TACKA 14 stycznia 2015 godzina 19.00 ACK Alternator, Wita Stwosza 58 sala 41 reż. Janusz Gawrysiak   Król Ubu to spektakl z którym studenci, a konkretnie teatry studenckie mierzyły się od zawsze. Alfred Jary w tytule piszę : Król Ubu- czyli Polacy , więc pewnie dlatego dla kolejnych z pokoleń Ubu opowiadając o sobie, opowiadał o współczesności, o tym co tu i terasz. O czym jest Ubu Tacki? także o tym co najbliżej wokół nas, ale i w nas samych. Subkultura kibiców i specyficznie rozumiany patriotyzm tworzą niepowtarzalny koktajl. Na stadionach tłumy hołdujące zasadom plemiennym , plemiennym kodeksom honorowym, toczą ze sobą heroiczne boje. Narracja stadionowych patriotów przechodzi od knajpiano- knajackiej po niemalże biblijną. Taki właśnie jest nasz Ubu:krzyczący jednym tchem Bóg, honor ojczyzna……i zaraz dziwka, kurwa, pizda świnia (Arka Gdynia).To nasz Ubu krzyczy obraźliwe hasła na pogrzebach twórców demokracji, to ten bohater kopie Rosyjskich kibiców przed meczem na Euro 2012. To właśnie on w surrealistycznym spektaklu przejmie stadion narodowy i uderzy na Moskwę. Marzenia się spełniają!  

0 komentarzy

Król Ubu

premiera w wykonaniu Teatru TACKA 29 padziernika 2014 godzina 19.00 ACK Alternator, Wita Stwosza 58 sala 41 reż. Janusz Gawrysiak   Król Ubu to spektakl z którym studenci, a konkretnie teatry studenckie mierzyły się od zawsze. Alfred Jary w tytule piszę : Król Ubu- czyli Polacy , więc pewnie dlatego dla kolejnych z pokoleń Ubu opowiadając o sobie, opowiadał o współczesności, o tym co tu i terasz. O czym jest Ubu Tacki? także o tym co najbliżej wokół nas, ale i w nas samych. Wystarczy popatrzeć: Subkultura kibiców i specyficznie rozumiany patriotyzm tworzą niepowtarzalny koktajl. Na stadionach tłumy hołdujące zasadom plemiennym , plemiennym kodeksom honorowym, toczą ze sobą heroiczne boje. Narracja stadionowych patriotów przechodzi od knajpiano- knajackiej po niemalże biblijną. Taki właśnie jest nasz Ubu:krzyczący jednym tchem Bóg, honor ojczyzna……i zaraz dziwka, kurwa, pizda świnia (Arka Gdynia).To nasz Ubu krzyczy obraźliwe hasła na pogrzebach twórców demokracji, to ten bohater kopie Rosyjskich kibiców przed meczem na Euro 2012. To właśnie on w surrealistycznym spektaklu przejmie stadion narodowy i uderzy na Moskwę. Marzenia się spełniają!  

0 komentarzy

Casting teatru Tacka

15 października 2014, godz. 18.30 sala prób 41 Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR Uniwersytetu Gdańskiego ul. Wita Stwosza 58   TEATR TACK -a powstał z grupy studentów Uniwersytetu Gdańskiego z inicjatywy Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR w listopadzie 2012 roku. ALTERNATOR jest też instytucją opiekująca się teatrem. Reżyserem i głównym prowadzącym jest Janusz Gawrysiak – założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Gawrysiak,nauczyciel wykładowca akademicki arto- terapeutą, organizatorem i kierownik artystycznym szeregu festiwali, warsztatów. Absolwent na Warszawskiej Akademii Teatralnej, na wydziale Wiedzy o Teatrze.

0 komentarzy

Król Ubu – prapremiera

w wykonaniu Teatru TACKA  25  czerwca 2014 godzina 19.00 ACK Alternator, Wita Stwosza 58 sala 41 reż. Janusz Gawrysiak   Król Ubu to spektakl z którym studenci, a konkretnie teatry studenckie mierzyły się od zawsze. Alfred Jary w tytule piszę : Król Ubu- czyli Polacy , więc pewnie dlatego dla kolejnych z pokoleń Ubu opowiadając o sobie, opowiadał o współczesności, o tym co tu i terasz. O czym jest Ubu Tacki? także o tym co najbliżej wokół nas, ale i w nas samych. Wystarczy popatrzeć:   Subkultura kibiców i specyficznie rozumiany patriotyzm tworzą niepowtarzalny koktajl. Na stadionach tłumy hołdujące zasadom plemiennym , plemiennym kodeksom honorowym, toczą ze sobą heroiczne boje. Narracja stadionowych patriotów przechodzi od knajpiano- knajackiej po niemalże biblijną. Taki właśnie jest nasz Ubu:krzyczący jednym tchem Bóg, honor ojczyzna……i zaraz dziwka, kurwa, pizda świnia (Arka Gdynia).To nasz Ubu krzyczy obraźliwe hasła na pogrzebach twórców demokracji, to ten bohater kopie Rosyjskich kibiców przed meczem na Euro 2012. To właśnie on w surrealistycznym spektaklu przejmie stadion narodowy i uderzy na Moskwę. Marzenia się spełniają!

0 komentarzy

Teatr Forum w wersji Tacki

5 marca 2014 godzina 19.00 ACK Alternator sala 41     Młody biznesman wyśmiewa swoją dziewczynę nauczycielkę. Ona jest szczęśliwa z nowej posady, będzie pracować w szkole. Chce zrezygnować z klubowej zabawy co noc, bo musi przygotować lekcje. On wyśmiewa okrutnie jej “tani idealizm” i “karierę zawodową”. Dziewczyna walczy o szacunek i przegrywa….przegrywa i w pracy i w domu. Inna bohaterka wyjeżdża z Pragi do Bratysławy. Nie mija dzień a j jej facet ją zdradza. Portretowany w etiudzie trzeciej mężczyzna, to megaloman, egoista i maminsynek wykorzystujący zafascynowaną sobą dziewczynę. Czy te portrety współczesnych młodych mężczyzn są prawdziwe?- Kreują je młodzi studenci ale wymyślały “psychologicznie” młode aktorki. Czy czerpały z własnych doświadczeń? Czy ich postrzeżenia są trafne?   Przekonacie się o tym przychodząc na następną edycję Teatru Forum. Jedna diagnoza jest z pewnością jasna, zawiera się w tytule wspólnym dla całości. Teatr Tacka opowiadać będzie o “Kobietach, które nienawidzą mężczyzn”   Teatr Forum w wersji Tacki daje widowni możliwość poszukiwania rozwiązań trudnych sytuacji, w które uwikłana jest główni bohaterowie. Widzowie, podczas warsztatu odbywającego się po spektaklu, wchodzą na scenę i zmieniają bieg wydarzeń.

0 komentarzy

Tuwim dla dorosłych

            W ramach projektu “Odkryj Tuwima” 16 października 2013 Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego   Oto Tuwim, jakiego nie znacie! Teatr TACK-a po długiej, wakacyjnej przerwie wraca do formy i rozpoczyna nowy rok akademicki 2013/2014 z gromkim hukiem. Kontrowersyjne poglądy na rzeczywistość przemieszane z erotyką i gorzkim spojrzeniem na życie i całkiem skocznymi i bezpruderyjnymi etiudami – tak w paru słowach można określić kolejne “dziecko” Teatru Akademickiego Centrum Kultury. I choć spektakl rozegrany zostanie w murach Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego, wstęp całkowicie wolny! reżyseria Anna Kaszuba  

0 komentarzy

Nabór do teatru Tacka

Zapraszamy do współpracy 9 października 2013, godz. 18.30 sala prób 41 Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR Uniwersytetu Gdańskiego ul. Wita Stwosza 58   TEATR TACK -a powstał z grupy studentów Uniwersytetu Gdańskiego z inicjatywy Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR w listopadzie 2012 roku. ALTERNATOR jest też instytucją opiekująca się teatrem. Reżyserem i głównym prowadzącym jest Janusz Gawrysiak – założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Gawrysiak,nauczyciel wykładowca akademicki arto- terapeutą, organizatorem i kierownik artystycznym szeregu festiwali, warsztatów. Absolwent na Warszawskiej Akademii Teatralnej, na wydziale Wiedzy o Teatrze.      

0 komentarzy

Tuwim dla dorosłych w wykoniu Teatru TACKA

29 maja 2013, godz. 19:00 sala 41 Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego ul. Wita Stwosza 58 WEJŚCIÓWKI: NORMALNA – 10 ZŁ STUDENCKA – 5 ZŁ O sprawach przykrych i radosnych, ze łzami śmiechu i wzruszenia. Coś dla zirytowanego, szczęśliwego, zakochanego, przygnębionego. Kompilacja tuwimowska, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. Wszak Tuwim nie pisywał wyłącznie wierszy dla dzieci… Reżyseria – Anna Kaszuba

0 komentarzy

Teatr Forum – Etiudy: Plotka. Otwarcie. Poziomy

Teatr tACK-a vs. Teatr GSA (Gdańska Szkoła Artystyczna)   20 kwietnia , godz. 19:00 Scena Gościnna Gdańskiej Szkoły Artystycznej Al. Grunwaldzka 82, 80-244 Gdańsk Centrum Handlowe Manhattan (poz. +2)   24 kwietnia, godz. 19:00 ACK – ul. Wita Stwosza 58 sala 41   TACK-a – Teatr Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na premierowe przedstawienie w konwencji Teatru Forum. Etiudy: Plotka. Otwarcie. Poziomy.   TEATR TACK-a powstał z grupy studentów Uniwersytetu Gdańskiego z inicjatywy Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR w listopadzie 2012 roku. ALTERNATOR jest też instytucją opiekująca się teatrem. Reżyserem i głównym prowadzącym jest Janusz Gawrysiak – założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku, artoterapeutą, organizatorem i kierownik artystyczny szeregu festiwali i warsztatów. Teatr Forum to interaktywna forma teatru stworzona i opracowana przez brazylijskiego reżysera i pedagoga Augusto Boala. TF różni się od tradycyjnych spektakli tym, że daje możliwość “dopisania” dalszego ciągu spektaklu lub jego zmiany poprzez interwencje, które uczestnicy „widzowie – aktorzy” samodzielnie podejmują na scenie. Dzięki temu spektakle są nie tylko wydarzeniami artystycznymi, ale także okazją do rozwijania umiejętności społecznych uczestników. Teatr Forum pozwala na twórcze podejście do problemów społecznych, umożliwia analizę różnych punktów widzenia – różnych postaci, a zarazem poszukiwanie rozwiązań trudnych sytuacji.

0 komentarzy

Teatr tACK-a : Produkt, człowiek i akademik

0 komentarzy

Teatr TACKA-a: forum

6 lutego 2013, godz. 19.00 sala prób 41 Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR Uniwersytetu Gdańskiego ul. Wita Stwosza 58 WSTĘP WOLNY!!! TACK-a  – Teatr Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na premierowe przedstawienie w konwencji Teatru Forum. Etiudy: Produkt człowiek i Akademik TEATR TACK -a powstał z grupy studentów Uniwersytetu Gdańskiego z inicjatywy Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR w listopadzie 2012 roku. ALTERNATOR jest też instytucją opiekująca się teatrem. Reżyserem i głównym prowadzącym jest Janusz Gawrysiak –  założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Gawrysiak,nauczyciel wykładowca akademicki arto- terapeutą, organizatorem i kierownik artystycznym szeregu festiwali, warsztatów. Absolwent na Warszawskiej Akademii Teatralnej, na wydziale Wiedzy o Teatrze. Teatr Forum to interaktywna forma teatru stworzona i opracowana przez brazylijskiego reżysera i pedagoga Augusto Boala. TF różni się od tradycyjnych spektakli tym, że daje możliwość “dopisania” dalszego ciągu spektaklu lub jego zmiany poprzez interwencje, które uczestnicy „widzowie – aktorzy” samodzielnie podejmują na scenie.  Dzięki temu spektakle są nie tylko wydarzeniami artystycznymi, ale także okazją do rozwijania umiejętności społecznych uczestników. Teatr Forum pozwala na twórcze podejście do problemów społecznych, umożliwia analizę różnych punktów widzenia – różnych postaci, a zarazem poszukiwanie rozwiązań trudnych sytuacji.

0 komentarzy

Warsztaty teatralne i nabór do teatru studenckiego

7 listopada, godz. 19.00 sala 41 Akademickie Centrum Kultury ul. Wita Stwosza 58 Wszystkich miłośników sztuki teatralnej zapraszamy na otwarte warsztaty połączone z naborem do teatru studenckiego ALTERNATORA. Już w najbliższą środę możesz stać się aktorem i spróbować odegrać swoją rolę życia. Prowadzącym warsztaty i stwórcą nowego teatru studenckiego będzie Janusz Gawrysiak – założyciel Teatru ZNAK, reżyser, nauczyciel, obecnie również dyrektor Gdańskiej Szkoły Artystycznej.

0 komentarzy
Verified by MonsterInsights