Strona główna Events - ACK Alternator Wystawy Wisława Szymborska: kolaż gdański // WYKŁADY I WARSZTATY DLA SZKÓŁ

Organizator

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych JANTAR

Inni Organizatorzy

ACK UG ALTERNATOR
Telefon
58 523 24 50
Email
ack@ug.edu.pl

Lokalizacja

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego, Sala Wystawowa
Wita Stwosza 53, Gdańsk
Kategoria

Następne wystąpienie

Kod QR

Data

wrz 19 2023
Zakończone!

Czas

11:00 - 15:30

Koszt

wstęp wolny

Harmonogram

Warsztaty

Wisława Szymborska: kolaż gdański // WYKŁADY I WARSZTATY DLA SZKÓŁ

WYKŁADY I WARSZTATY DLA SZKÓŁ

Serdecznie zapraszamy zorganizowane grupy szkolne wraz z opiekunami na 3-godzinne zajęcia poświęcone Wisławie Szymborskiej. Program przygotowany jest z myślą o licealistach oraz uczniach 7 i 8 klasy szkół podstawowych.

Podczas wizyty w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego uczestnicy wezmą udział w wykładzie dotyczącym twórczości i biografii noblistki oraz w warsztatach i oprowadzaniu po wystawie. Zajęcia będą się odbywały od 3 do 30 września. Termin ustalany jest indywidualnie z opiekunem grupy.

Limit: 20 grup (max 30 osób każda).

Zgłoszenia odbywają się drogą mailową na adres barbara.madany@ug.edu.pl. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie wiadomości zatytułowanej „Szymborska: zajęcia dla szkół” i wskazanie w niej liczby osób, szkoły i klasy oraz numeru telefonu do opiekuna grupy.

Projekt „Wisława Szymborska: kolaż gdański” ma na celu zainteresowanie szerokiego grona odbiorców twórczością poetki i potraktowanie jej jako inspirującego punktu wyjścia do dalszych indywidualnych poszukiwań. Decyzją Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Wisława Szymborska została patronką roku 2023, w którym przypada setna rocznica jej urodzin. Jest to doskonała okazja, by spopularyzować jej twórczość i osadzić ją w gdańskim kontekście. Elementami składowymi naszego projektu są: interaktywna wystawa, wykłady, warsztaty i spotkanie autorskie z sekretarzem poetki, Michałem Rusinkiem.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach programu Gdańsk Miasto Literatury.

listopad 2023
październik 2023
wrzesień 2023
marzec 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!

Wydarzenie zostało zakończone.

Tagi: